Antradienis, 24 gegužės, 2022
spot_img
spot_img

Gydytoja dermatovenerologė atsako į 5 dažniausius klausimus apie grožio injekcijas

Ar jau skaitėte?

Galimybė išsaugoti jaunystę, patobulinti veido ir kūno linijas – tai grožio injekcijų, tokių kaip botulino toksinas, hialuronas ar PRP, teikiami privalumai, kuriuos šiandien išbando vis daugiau žmonių. Jų populiarumą didina ir kuriama alternatyva plastikos chirurgijai – ne visuomet norint sustabdyti laiką reikalingas skalpelis, dažnai tai išsprendžia injekcijos, kurių gijimo procesas yra itin greitas. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centro gydytoja dermatovenerologė Jurgina Ūselienė sako pastebinti, kad apie grožio injekcijas nuolat kyla daug klausimų, todėl atsako į penkis dažniausius iš jų.

Kaip veikia botulino toksinas?

Dermatovenerologė J. Ūselienė sako, kad šį klausimą tenka išgirsti iš daugelio pacientų, todėl dažnai paaiškinimui pasitelkia žmogaus raumenis.

Kardiolitos klinikos_grožio injekcijos.

„Paimkime pavyzdį – dvigalvį žasto raumenį, prisitvirtinusį prie skeleto – bicepsą. Jis turi tinkamai dirbti tam, kad turėtume jėgų atlikti rankų judesius. Tam tikrą funkciją atlieka ir kiti raumenys, kurie yra veido srityje. Viena jų dalis yra prisitvirtinusi prie kaulo, kita – prie odos arba tam tikrų jungčių. Mimikuoti galime todėl, kad prie veido odos (ypač kaktos, akių zonoje) prisitvirtinę raumenys susitraukia taip ją pastumdami arba patempdami. Suleidus botulino toksino į vertikalią (pykčio) raukšlę kaktoje, sukeliamas dalinis raumens nejudrumas, dėl kurio žmogus nebegali susiraukti arba susiraukia gerokai mažiau“, – sako „Kardiolitos klinikų“, kuriose dirba vieni geriausių gydytojų Lietuvoje, gydytoja dermatovenerologė.

J. Ūselienės teigimu, dėl suleisto botulino raukšlė laikui bėgant atsipalaiduoja – visiškai išsilygina arba gerokai sumažėja – tai tik įrodo injekcijos naudą per ilgą laikotarpį. Šią grožio procedūrą galima pakartotinai atlikti kas 6 mėnesius ar kartą per metus, tačiau, jeigu pacientas išmoksta suvaldyti mimiką, papildoma injekcija bus reikalinga tik po 2-3 metų. Botulino toksinas ne tik sumažina raukšles, bet turi ir profilaktinį poveikį prieš raukšlių susidarymą – mažiau raukantis, susiformuoja mažiau raukšlių.

„Botulino toksino injekcijos naudojamos ne tik norint pagerinti estetinį vaizdą, bet ir spręsti sveikatos klausimus, pavyzdžiui, gydant griežimą dantimis. Šią procedūrą visiškai saugu kartoti kas pusę metų arba kai baigiasi jos veikimas. Dažnai šios injekcijos pagerina pacientų gyvenimo kokybę – nedyla dantys, naktį nebereikia kapos“, – pasakoja gydytoja dermatovenerologė.

Ar po botulino toksino injekcijos vokai gali užkristi ant akių?

Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centro gydytoja dermatovenerologė Jurgina Ūselienė.

J. Ūselienė teigia, kad šis manymas iškreipia tiesą, nes tokie atvejai – reti ir laikini: „Dažniausiai pacientai painioja voko užkritimą su voko patinimu – kai botulino toksino injekcija suleidžiama į vietą virš antakio, pasikeičia raumens darbas ir jo audiniuose esančio skysčio tėkmė. Dėl šios priežasties vokai patinsta, tačiau šis efektas praeina per savaitę ir pacientai gali džiaugtis galutiniu rezultatu“, – pasakoja dermatovenerologė.

Anot gydytojos, labai retai, jeigu botulino toksinas leidžiamas ne taip, kaip reikia, arba staigiai suleidžiamas didelis kiekis, vokas gali pakristi. Tačiau tokia komplikacija yra laikina, be to, yra būdų, kaip pagreitinti atsistatymą po jos. Dėl to itin svarbu, kad šią procedūrą atliktų reikiamą medicininį išsilavinimą turintis gydytojas.

Ar po kelerių metų hialurono rūgšties užpildai migruoja po veidą?

Gydytoja dermatovenerologė sako, kad grožio procedūrų metu suleisti hialurono rūgšties užpildai gali migruoti po veidą, tačiau procedūras atliekant tinkama technika, naudojant kokybišką užpildą bei jo kiekį, tai pasitaiko retai.

„Tie atvejai, kai užpildas migruoja po veidą, yra pastebimi po lūpų putlinimo procedūrų. Kai injekcijos kartojamos dažnai bei atliekamos netinkama technika arba leidžiami dideli užpildo kiekiai, jo perteklius iš lūpų zonos keliauja į kitas veido sritis, tačiau šią problemą galima išspręsti jį ištirpdant ir tokiu būdu sustabdant migravimą“, – sako J. Ūselienė.

Jos teigimu, tirpdyti dažniausiai tenka po injekcijų, atliktų ne licencijuotose gydymo įstaigose, o nelegaliuose grožio salonuose. Tai gali padaryti tas pats gydytojas, kuris atliko injekciją arba bet kuris kitas, turintis reikalingą licenciją ir galintis atlikti grožio procedūras.

Ar PRP procedūra yra skausminga?

Gydytoja dermatovenerologė akcentuoja, kad PRP (trombocitais praturtintos plazmos) procedūra padeda spręsti ne tik plaukų slinkimo problemą, atkurti jų grožį ir apimtį, tačiau padeda atjauninti veido, kaklo, dekoltė zonos bei rankų odą.

„Jeigu PRP procedūra norime atjauninti veido, kaklo ar dekoltė odą, tai priklausomai nuo paciento lūkesčio ir estetinio gydymo plano, dažniausiai yra atliekamos 2-3 procedūros su 1-2 mėnesių pertrauka. Jeigu norime atkurti plaukų grožį ir sveikatą, rekomenduojama atlikti 2 procedūras kas mėnesį. Po jų yra įvertinamas rezultatas, aptariamas tolimesnis gydymo planas. Sprendžiant kitų kūno vietų problemas atliekamos 2-3 procedūros su pertraukomis“, – sako J. Ūselienė.

Anot Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ gydytojos, atliekant PRP tam tikroje zonoje visada yra tepamas anestetinis kremas, todėl pacientas nejaučia skausmo. Tiesa, galvos odos nuskausminimo galimybės yra ribotos, tačiau tada pasitelkiamos specialios technikos, kurių metu naudojamos labai mažos adatėlės, sukeliančios tik minimalų skausmą. Be to, jį sumažinti gali padėti ir prieš procedūrą išgerti vaistai. Todėl procedūros nereikėtų baimintis ir su ją atliksiančiu gydytoju aptarti nuskausminimo galimybes iš anksto.

Itin gerų šios procedūros rezultatų galima pasiekti PRP atliekant kartu su mikroadatine odos atjauninimo procedūra „Secret RF“.

Ar grožio injekcijų sukuriamas efektas – natūralus?

J. Ūselienė sako, kad grožio injekcijomis galima sukurti natūralią išvaizdą be sąstingio efekto tada, kai naudojama reikiama technika, atliekama tiek procedūrų, kiek reikia problemai išspręsti ir išlaikomos rekomenduojamos pertraukos tarp jų.

„Viskam yra ribos, tą patį galima pasakyti ir apie grožio injekcijas. Jeigu šių ribų neperžengiame, turėtas problemas išsprendžiame ir galime džiaugtis ilgalaikiu natūraliu efektu. Be to, labai svarbu laikytis ir tam tikrų proporcijų bei taisyklių, pavyzdžiui, jeigu atliekama lūpų korekcija, jų kampas neturėtų „išeiti“ už akies vyzdžio linijos, kitu atveju vaizdas bus neestetiškas ir nenatūralus“, – aiškina gydytoja.

Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centro gydytoja dermatovenerologė Jurgina Ūselienė prideda, kad kiekvienos atliekamos grožio procedūros tikslas – išryškinti paciento turimus bruožus bei, injekcijų pagalba, ilgam išspręsti turėtas problemas.

„Kardiolitos klinikoms“ priklauso 4 klinikos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose, kuriose dirba apie 400 aukščiausios kvalifikacijos gydytojų. Klinikos teikia 45 medicinos sričių paslaugas tiek Lietuvos, tiek iš užsienio šalių atvykstantiems klientams. Naujausios „Kardiolitos klinikų“ užsakymu „Spinter research“ 2021 m. birželį atliktos apklausos duomenimis, „Kardiolitos klinikos“ yra žinomiausios iš visų privačių gydymo įstaigų Lietuvoje.

Negalavimai pavasarį įspėja ne tik apie organizmo nusilpimą, bet ir apie nediagnozuotas ligas

Atsiradęs nuovargis, jėgų ir energijos stoka, didesnis mieguistumas ryte, nuotaikų svyravimai, nestabilus kraujospūdis, stipriau slenkantys plaukai, išsausėjusi oda ir pasikartojančios virusinės infekcijos – dažniausi nusiskundimai, kuriuos atėjus pavasariui įvardija pacientai. Radviliškio „MediCA klinika“ šeimos...

Hipertenzija – liga, varginanti vis jaunesnio amžiaus žmones: kokie žalingi įpročiai didina grėsmę susirgti?

Aukštas kraujospūdis – vienas dažniausių Lietuvos gyventojus varginančių sveikatos sutrikimų. Gegužės 17-ąją, minint Pasaulinę hipertenzijos dieną, siekiama atkreipti ne tik ja sergančių, bet ir sveikų žmonių dėmesį – laikantis kelių paprastų kasdienių taisyklių, šios...

Paruoškite odą vasarai: grožį lemia ne priemonių gausa, o mokėjimas ja rūpintis

Kiekvienas turi savo odos priežiūros rutiną, įpročius ir mėgstamas priemones. Ir patarimų, kaip rūpintis veido ir kūno oda – apstu. Nepasimesti informacijos gausoje padės svarbiausių principų apie odos priežiūrą išmanymas – nuo būtiniausių kremų,...

Grožis reikalauja žinių – kokie komponentai turi būti kiekvieno veido kremo sudėtyje

Nors populiaru sakyti, kad grožis reikalauja aukų, grožio standartai keičiasi – dabar tobulai išvaizdai pasiekti kur kas labiau praverčia žinios nei pasiaukojimas. Pavyzdžiui, žinant, kokių komponentų reikia ieškoti kokybiškame ir saugiame kreme, visuomet išsirinksite...

Kulinarijos technologė pataria, kaip namuose pasigaminti veganiškus braškių ledus: prireiks vos trijų ingredientų (receptas)

Atšilus orams vis dažniau ieškome būdų, kaip atsigaivinti, o bene skaniausias iš jų – burnoje tirpstantys ledai, kuriuos mėgsta tiek vaikai, tiek suaugusieji. Dažniausiai esame įpratę juos pirkti, bet kodėl nepabandžius pasigaminti patiems? Vieno...

Kaip prižiūrėti odą nusiėmus kaukes? Makiažo ir odos priežiūros tendencijos

Orams šylant vis dažniau moterys ieško ryškių spalvų tiek spintoje, tiek kosmetinėje. Prie šios tendencijos prisideda ir atšauktas reikalavimas dėvėti kaukes. Mat atidengus veidą daugeliui norisi papuošti lūpas akį traukiančiomis spalvomis. Vis dėlto, šį...

Siuntimai pas gydytojus galios ilgiau

Pasibaigus ekstremaliajai situacijai šalies gyventojai ir toliau turės daugiau laiko užsiregistruoti konsultacijai pas gydytojus specialistus. Iš savo šeimos gydytojų gavę siuntimą konsultacijai pas gydytoją specialistą, užsiregistruoti konsultacijai galės ne per 30 dienų, kaip buvo...

Jaučiatės nuvargę – dietologė įvardijo, kaip tapti žvalesniais

Pavasariui įpusėjus daugelis vis dar skundžiasi energijos trūkumu. Gydytoja dietolgė Dalia Petrauskienė sako, kad tokia būsena – normali, mat žmonėms po žiemos dažnai trūksta įvairiausių vitaminų, be to, nuovargį gali lemti ir netinkamas gyvenimo...

Nusilpęs imunitetas gali turėti skaudžių pasekmių: gydytoja ragina nenumoti ranka

Pavasaris atneša ne tik gerą nuotaiką bei norą mėgautis bundančia gamta, bet dažnai ir po žiemos sezono netikėtai pasirodžiusius organizmo negalavimus. Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ gydytoja Gina Strockė teigia, kad vis daugiau pacientų kreipiasi...

Nustebino medikų atlyginimų skirtumai

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) Sutarčių skyriaus specialistai išanalizavo Panevėžio ir Utenos apskričių gydymo įstaigų praėjusių metų finansinės veiklos ir darbo užmokesčio (DU) rezultatus. Jie parodė, kad bendras visų įstaigų finansinis rezultatas 2021 m....

Gydytoja: apsisaugoti nuo erkinio encefalito galima tik vienu būdu

Erkinis encefalitas – viena sunkiausių virusinių infekcinių ligų, pažeidžianti galvos ir nugaros smegenų dangalus ar periferinius nervus. Šią ligą sukelia erkinio encefalito virusas, kurio paplitimas Lietuvoje yra vienas didžiausių Europoje. Tai reiškia, kad kiekvienam...

Garbanotų plaukų atmintinė: kaip plaukus prižiūrėti natūralioms garbanėms?

Nacionalinės medicinos bibliotekos duomenimis, 45 proc. europiečių turi tiesius plaukus, 40 proc. – banguotus, o vos 15 proc. gali pasigirti natūraliai garbanotais plaukais. Visgi, BENU vaistinės kosmetikos prekių konsultantė Laima Givėliušienė sako, jog siekiant,...

Gydytoja apie paradoksą: galvos skausmą gali sukelti dažnas vaistų nuo skausmo vartojimas

Galvos skausmas – vienas dažniausių sveikatos sutrikimų, kurį bent kartą gyvenime yra patyręs beveik kiekvienas. Šis negalavimas gali būti pirminis arba antrinis, o jo tipų ir priežasčių – daugybė. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Neurologijos centro...

Sveikos gyvensenos ekspertas: nepakankamas dėmesys sportininkų mitybai garantuoja traumas

Daug kalbant kokia svarbi mityba ypač sportuojantiems žmonėms, ekspertai pastebi, jog retas profesionalus sportininkas turi mitybos planus, o ką kalbėti apie sportuojančius paauglius ar mėgėjus. Pasak biomedicinos mokslų daktaro, sveikos gyvensenos ir mitybos specialisto...
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com