Nuo ko prasideda sveika gyvensena?

492

Norite jaustis sveikai bei turėti tvirtą, sveiką, gražiai atrodantį kūną? Nors tai gali pasirodyti lengva užduotis, net neabejojome, jog tie, kurie mėgino numesti svorio bei pradėti gyventi sveikai, patvirtins, kad tai nėra taip jau lengva kaip gali pasirodyti. Norint pradėti sveiką gyvenimo būdą, svarbu žinoti kokį maistą valgyti, kokiu sportu užsiiminėti bei turėti aiškius siekius bei tikslus. Tik teisingi, jūsų kūnui tinkami veiksmai, gali padėti pasiekti rezultatų. Taigi, kaip turėti gražų kūną, stiprius raumenis bei išmokti gyventi sveikai? Skaitykite kiek žemiau.

Tikslai

Pradėkime nuo esminio elemento – tikslų. Neturint jų, nežinosite ko siekti, kaip matuoti jūsų pasiekimus, pergales. Taigi, visų pirma, atlikite šiuos veiksmus:

  • aiškiai apsibrėžkite dabartine savo kūno būklę. Svorį, energijos pojūtį, suvalgomo maisto kiekį;
  • išsikelkite tikslus apie kuriuos visada taip svajojote;
  • nustatykite mėnesį ir dieną, kada matuosite ir tikrinsite rezultatų pokytį;
  • viską užsirašinėkite! Kai situacija ne tik žinome, bet ir matome prieš akis, tobulėti ir keistis į gerąją pusę tampa daug lengviau.

Mityba

Maistas – gyvybės šaltinis. Jis suteikia jėgų visos dienos metu. Būtent todėl, reikia žinoti ką ir kada valgyti. Jeigu norite pradėti maitintis sveikai, valgykite sočius pusryčius, kiek liesesnius pietus bei žinoma vakarienę. Taip pat, nepamirškite užkandžiauti ir valgyti nedidelėmis porcijomis. Valgydami 5 kartus per dieną, padėsite savo organizmui virškinti maistą lengviau. Žinoma, mityba vėlgi priklauso nuo jūsų užsibrėžtų tikslų. Jeigu norite numesti svorio, rekomenduojama sunaudoti mažiau kalorijų nei įprastai suvartojate, tačiau jeigu jūsų tikslas yra užsiauginti raumenų masę, žinoma, kad ir valgyti reikės daugiau. Nepamirškite, maistas turi būti sveikas, subalansuotas, turėti energetinę vertę. Daugiau patarimų apie mitybą: apsilankykite

Sportas

Sveikas ir gražus kūnas yra tada, kai jį subalansuojame ne tik mitybos, bet ir sporto pagalba. Sportuoti ir aktyviai leisti laisvalaikį yra ypač svarbu, norint pajusti harmoniją ir matyti vis tobulėjantį kūną. Tačiau jeigu norite priaugti raumenų masės, vien aktyvaus laisvalaikio neužteks. Greičiausiai reikės susitaikyti su tuo, jog nemažai dienų reikės praleisti sporto salėje.

Nepamirškite, kad sveika gyvensena nesusideda tik iš sveikos mitybos suvokimo bei sporto. Yra daug daugiau niuansų apie kuriuos svarbu domėtis ir juos žinoti. Pozityvus mąstymas, geras nusiteikimas  ir dar daugybė kitų. Na, o jeigu norite daugiau patarimų apie sveiką mitybą, apsilankykite čia: www.dietoscentras.lt