Ketvirtadienis, 28 rugsėjo, 2023
spot_img
spot_img

Revoliucinis anatominių traukinių metodas keičia suvokimą apie fitnesą

Ar jau skaitėte?

Įvairiausių treniruočių metodų gausa gali apsukti galvą. Atrodo, kad šiais laikais rinktis tikrai yra iš ko. Deja, daugybė trenerių ir klientų susikoncentruoja į svorio metimą ar raumenų auginimą – norus kurie ne visada dera su ilgalaikiais tikslais kuo ilgiau išlaikyti kūną jauną ir sveiką. Anatominių traukinių metodas keičia ne tik judėjimo būdą, bet ir požiūrį į sportą, sveikatą ir kūną apskritai. Svarbiausia – ne stiprinti atskiras kūno dalis, o žvelgti į organizmą kaip į visumą.

Tradicinės treniruotės atliekant pasipriešinimo pratimus gali išties padidinti ir sustiprinti raumenis, tačiau taip pat jos išbalansuoja kūną ir didina traumų tikimybę. Tokią situaciją lemia raumenų sandara – raumeninės skaidulos ir fascijos (jungiamojo audinio plėvė, apsupanti kiekvieną raumeninių skaidulų pluoštą). Raumeninių skaidulų pluošto funkcijas ir išvaizdą keičiantys pratimai ne visada naudingi ir fascijoms. Už visų raumenų apjungimą tarpusavy atsakinga fascijų sistema turėtų būti stiprinama kitais būdais.


Treniruočių programa paremta revoliuciją fitneso pasaulyje sukėlusio Thom‘o Myers‘o sukurtu fascijų jungčių žemėlapiu.
Nuotr. autorius Aeromix.

Treneriams, kurie jau pasirengę naujai fitneso epochai ir siekia pagerinti savo darbo kokybę, įsisavinti kokybiškas, naujausiais mokslo atradimais pagrįstas metodologijas ir būti maksimaliai naudingi savo klientams jau sukurta speciali metodų sistema – „Anatominiai traukiniai treniravime“. Ši treniruočių programa paremta revoliuciją fitneso pasaulyje sukėlusio Thom‘o Myers‘o sukurtu fascijų jungčių žemėlapiu. Pasak trenerės, vienos iš fitneso mokymų centro „Aeromix“ įkūrėjų Renatos Leganovič, nemaža dalis sąmoningų, profesionalių ir nuolat tobulėti siekiančių Lietuvos trenerių bei fizioterapeutų savo darbe jau taiko T. Myers‘o metodus ir puikiai suvokia anatominių traukinių svarbą siekiant atsistatyti po traumų bei išvengti sveikatos bėdų ateityje, bet naujausi atradimai šioje srityje nuolat įneša šviežių vėjų ir keičia fitneso pasaulį iš esmės.

Su minkštaisiais audiniais dirbantis terapeutas, edukatorius, geriau žmogaus kūną suprasti padedančio Anatominių traukinių modelio autorius ir vystytojas T. Myers yra pasaulyje pripažintas fascijų bei elastingų jungiamųjų plėvių ekspertas. Jis jau 20 metų moko fitneso profesionalus, masažistus, trenerius ir kitus specialistus, kaip, suvokiant visų jungiamųjų plėvių rolę judesių valdyme, padėti žmonėms geriau rūpintis savo kūnais. Pasak T.Myerso, raumenys sukuria judesius, tačiau būtent fascijos atlieka visą organizacinį darbą.

Anatominiai traukiniai skatina holistinį požiūrį į kūną

Miofascijų meridianai kūne suformuoja apkrovos žemėlapį, kuris atsiranda dėl reguliariai mūsų atliekamų šabloniškų judesių ir jų sukeliamos apkrovos. Kūnas turi būti treniruojamas kaip visuma, tačiau svarbu suprasti ir atskiras šiame žemėlapyje egzistuojančias sąsajas. Anatominiai traukiniai padeda suvokti ryšius tarp visame kūne išsiraizgiusių fascijų ir miofascijų bei apjungia individualius raumenis į funkcinius blokus, o tai lemia geresnius terapijos ir treniravimo rezultatus.


Kūnas turi būti treniruojamas kaip visuma, tačiau svarbu suprasti ir atskiras šiame žemėlapyje egzistuojančias sąsajas.
Nuotr. autorius Aeromix.

Suvokiant visą kūną apimančius fascijų ir mikrofascijų tinklo ryšius, sveikatos specialistams, judesio mokytojams ir sportininkams gerokai paprasčiau spręsti kompleksines laikysenos, sveikatos problemas ir mokyti žmones judėti teisingai. Norint atkurti natūralias kūno funkcijas ir prigimtį atitinkančią laikyseną bei laiku užkirsti kelią didelėms bėdoms, sumažinti traumų riziką bei išlaikyti kūno funkcionalumą iki brandaus amžiaus, verta tarpusavy derinti manualinę terapiją ir judesio treniruotes.

Norint užtikrinti tinkamus raumenų ir fascijų ryšius, išvengti sužeidimų bei kuo ilgiau išlaikyti kūną jauną ir stiprų, rekomenduojama vadovautis keliais pagrindiniais principais. Sąmoningi judesiai, pakankamai skysčių ir subalansuota mityba – yra trys kolonos, galinčios padėti puikiai jaustis iki gilios senatvės.

Klaidos, kurių treneriai turėtų vengti

Dauguma fitneso profesionalų apie raumenis mokėsi atkirai, tarsi izoliuojant juos nuo sisteminių ryšių. Tačiau bandymas išmokti kiekvieno raumens funkcijas neįvertinant konteksto prieštarauja kūno integralumui ir holistiniam požiūriui. Toks mokymosi būdas neaprėpia gyvybiškai svarbių faktorių, kuriuos nulemia fascijos: šalia esančių raumenų bei jų jungčių įtakos; raumenų susitraukimų poveikio raiščiams bei nervų ir kraujagyslių tiekiamo maitinimo į raumenis.

Nesvarbu, ar esate pradedantieji, ar patyrę fitneso industrijos vilkai, darbas su fascijomis – neišvengiamas. Tačiau kai kurie treneriai, net ir dirbantys ne vienus metus, daro tą patys to nesuvokdami. Naujausi tyrimai tik patvirtina fascijų ir kitų jungiamųjų audinių svarbą. Fascija – daug daugiau nei plastiškas raumenų apsiaustas – tai stabilumo ir mechaninės kontrolės sistema.

Taigi, kaip bebūtų sunku pakeisti senus įpročius ir atsikratyti pasenusio supratimo apie tai, kas išties veiksminga, atsiranda vis daugiau įrodymų, kad būtent fascijų fitnesas yra tinkamiausias būdas norint treniruoti visą kūną. Taip pat svarbu turėti omeny anatominius traukinius ir daugiau dėmesio skirti sveikatai, lankstumui bei teisingam judesių atlikimui užuot susikoncentravus į svorį ir jėgą. Raumenys gali lemti jūsų formą treniruojantis, tačiau jungiamieji audiniai daro poveikį bendrai kūno būklei. Būtent jie išlaiko kaulų atsparumą, grąžinant juos į reikiamą poziciją patyrus spaudimą ir apkrovas.

Vienintelis sertifikuotas Anatominių traukinių lektorius pirmąkart atvyksta į Lietuvą

Lietuvos treneriai ir sveikatingumo specialistai jau dirba pagal T. Myers‘o knygas ir taiko jo kurtus metodus kasdienėje veikloje, tačiau jie niekad neturėjo galimybės šių technikų mokytis iš pirmų lūpų ir susipažinti su kursų kūrėjais akis į akį. Tačiau fitneso mokymo centras „Aeromix“ pasiruošęs šią spragą užlopyti. Jau sausio mėnesį į Vilnių atvyks kurso „Anatominiai traukiniai treniravime“ autorius ir vienintelis sertifikuotas mokytojas pasaulyje Ari Pekka Lindberg. Šie keturių dienų kursai paremti revoliuciją sukėlusiu T.Myers‘o fascijų jungčių žemėlapiu. Mokymai apima naujausius tyrimų duomenis, susijusius su sužalojimų rekonstrukcija, jėgų perdavimu, posturalinėmis kompensacijomis, atsaku į įvairius tempimo būdus, elastingumu, fascijų neurologija, drėkinimui ir senėjimo procesais.

Prestižinę JAV įsikūrusią mokyklą „Anatomic Trains“ atstovaujantis fitneso ekspertas pristatys 4-D neuro-miofascijinį požiūrį į kūno judėjimą, kuris apima testavimą bei funkcionalumo ir kūno darbo lavinimą ir padės Lietuvos specialistams įgyti naujų gebėjimų, kurie leis kurti ir vystyti bet kuriam klientui tinkančius individualius pratimus. „Labai džiaugiamės, kad pagaliau turėsime galimybę dirbti su kineziterapeutais, manualinės terapijos specialistais ir fitneso profesionalais Lietuvoje ir pasiūlyti jiems išbandytus įrankius, kurie padeda geriau suprasti kūno sandarą, laikyseną ir perprasti neuromiofascijų tinklą, išvystyti treniruočių strategijas ir gebėti savo praktikoje taikyti pratimus, kurie padėtų žmonėms geriau jaustis savo kūnuose“, – sako T. Myers priklausančios „Anatomic Trains“ mokyklos vykdančioji direktorė Melanie Burns.

Aeromix

Lietuvoje susirgimo erkiniu encefalitu atvejų skaičius yra didžiausias visoje Europoje

Susirgimų erkiniu encefalitu skaičius Lietuvoje yra didžiausias Europoje, skelbia Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro 2022 m. ataskaitos duomenimis, Lietuvoje vidutinis sergamumas erkiniu encefalitu tenka 24,3 atvejams iš 100...

Gydytojas Valerijus Morozovas ramina mamas: visai normalu, jei jūsų vaikas lengvai sirguliuoja apie dešimt...

Dar net nespėjus atšalti ir atkeliauti drėgniems vėjuotiems orams, darbuose padaugėjo čiaudinčių ir nosis varvinančių kolegų, mažesni jų vaikai irgi jau ima sirguliuoti. Nors daugeliui atrodo, kad slogų sezonas atėjo per anksti, gydytojas Valerijus...

Eilė plyšusio menisko operacijai – dveji metai: kaip pas gydytoją patekti greičiau

Pacientai piktinasi, jog didžiosiose Lietuvos ligoninėse dažnai plyšusio menisko gydymo operacijos tenka laukti net iki dviejų metų. O kartais ir dar ilgiau. Todėl patyrusieji kelio sąnario traumą yra priversti kentėti skausmus arba rinktis mokamas...

Tik trečdalis Lietuvos vaikų gali pasigirti sveikais dantimis: odontologė pataria, kaip juos prižiūrėti

Pasak specialistų, Lietuvos vaikų dantų būklė gerėja, tik labai pamažu: gydytoja odontologė Kristina Starovoitovienė sako, kad tėvai daro kelias svarbias klaidas: vaikų dantukų sveikata susirūpina tik tada, kai prireikia pažymų į darželį ar mokyklą,...

Istorija iš gyvenimo: prostatos vėžys neaplenkia ir stipriausių

59-erių kaunietis Algirdas Jakimavičius atviras – jei galėtų laiką atsukti atgal, į savo sveikatą žiūrėtų kitaip. Prieš kelerius metus prostatos vėžiu susirgęs, jos operaciją patyręs vyras šiandien pasakoja, kaip ir daugelis, į pirmuosius organizmo...

Kaip po nerūpestingo vasaros sezono atgauti gerą fizinę formą?

Pasibaigus vasaros sezonui daugelis iš mūsų susiduria su nerūpestingų atostogų ir dinamiško gyvenimo ritmo pasekmėmis. Tačiau gera žinia ta, kad po vasaros sezono susigrąžinti sportinę formą yra gana nesudėtinga, jei tik nuosekliai laikysitės savo...

Neprisidėkite į krepšį bet ko: kuo grybaujant gali praversti jūsų telefonas?

Rudens sezonu išmanusis įrenginys tampa nepamainomu ir grybautojams. Telefono ekrane nepatyrę grybų mylėtojai gali pasitikrinti grybų rūšis, pažinti kitus augalus, o bet kuriam grybautojui nepasiklysti praverčia žemėlapių programėlės. Tiesa, ekspertas pataria kai kuriais nustatymais...

Gydytoja akušerė-ginekologė paneigia vyraujančius mitus apie kontraceptines priemones

Nors visuomenė yra pakankamai gerai informuota apie platų kontraceptinių priemonių spektrą, jos yra pakankamai gerai prieinamos ir vartojamos daugelio moterų, vis dar vyrauja tam tikri mitai, dėl kurių rinktis šias priemones yra vengiama. Dažniausiai...

Gydytoja dietologė: sultis vaikams galima gerti, tik svarbi viena taisyklė

Vaikų šventė dažniausiai neįsivaizduojama be ryškiaspalvių sulčių, kurios ne tik puošia stalą, bet ir praturtina šventiško maisto racioną vitaminų gausa. Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, pirmenybę reikėtų teikti šviežiai spaustoms sultims. O prekybos...

Koronaviruso statistika: 10 naujų susirgimų, mirė vienas žmogus

Praėjusią parą, rugpjūčio 26-ąją, koronaviruso infekcija patvirtinta 10 žmonių. 2 iš jų susirgo pakartotinai, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Šeštadienį nuo koronaviruso mirė vienas žmogus. Nuo pandemijos pradžios bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 9696. Kaip...

Atostogų sezono pabaiga: kaip neiššvaistyti gerų emocijų ir į darbus grįžti be streso?

Vasara, o tuo pačiu ir atostogų metas, artėja prie pabaigos, todėl daugeliui tenka galvoti apie grįžimą iš kurortų, paplūdimių ir kelionių į darbus. Po ilgesnio poilsio laikotarpio, kelionių įspūdžių ir bendros atsipalaidavimo būsenos sklandžiai...

Gyvūnams vis dar nustatoma trichineliozė, šviežią mėsą derėtų pirkti tik iš žinomų prekybos vietų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) įspėja, kad gyvūnams vis dar nustatoma trichineliozė. Pasak tarnybos, norint nesusirgti šia parazitine liga, šviežią mėsą derėtų įsigyti tik iš žinomų prekybos vietų. „Trichineliozė sukelia ne tik ekonominius nuostolius...

Ką svarbu žinoti apie vieną maistingiausių kruopų, plius duonos receptas

Grikiai – išskirtinės kruopos, pasižyminčios daugybe sveikatai palankių savybių bei tūkstantmečius siekiančia kultūrine istorija. Pradėtos auginti Himalajų regione, dėl gebėjimo augti atšiauriomis klimato sąlygomis ir skurdžiame dirvožemyje iki šiol šios kruopos nepraranda populiarumo ir...

Kurios šparaginės pupelės sveikesnės – žalios ar geltonos? Jų skirtumai – ne tik naudingose...

Šparaginės pupelės yra vienos skaniausių ankštinių daržovių. Pigios, sveikos, nekaloringos ir labai lengvai paruošiamos. Tačiau ar žinote, kuo skiriasi geltonos ir žalios šparaginės pupelės? Prekybos tinklo „Iki“ daržovių ir vaisių skyriaus darbuotoja Jolanta Sabaitienė...
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com