Penktadienis, 19 balandžio, 2024
spot_img
spot_img

Revoliucinis anatominių traukinių metodas keičia suvokimą apie fitnesą

Ar jau skaitėte?

Įvairiausių treniruočių metodų gausa gali apsukti galvą. Atrodo, kad šiais laikais rinktis tikrai yra iš ko. Deja, daugybė trenerių ir klientų susikoncentruoja į svorio metimą ar raumenų auginimą – norus kurie ne visada dera su ilgalaikiais tikslais kuo ilgiau išlaikyti kūną jauną ir sveiką. Anatominių traukinių metodas keičia ne tik judėjimo būdą, bet ir požiūrį į sportą, sveikatą ir kūną apskritai. Svarbiausia – ne stiprinti atskiras kūno dalis, o žvelgti į organizmą kaip į visumą.

Tradicinės treniruotės atliekant pasipriešinimo pratimus gali išties padidinti ir sustiprinti raumenis, tačiau taip pat jos išbalansuoja kūną ir didina traumų tikimybę. Tokią situaciją lemia raumenų sandara – raumeninės skaidulos ir fascijos (jungiamojo audinio plėvė, apsupanti kiekvieną raumeninių skaidulų pluoštą). Raumeninių skaidulų pluošto funkcijas ir išvaizdą keičiantys pratimai ne visada naudingi ir fascijoms. Už visų raumenų apjungimą tarpusavy atsakinga fascijų sistema turėtų būti stiprinama kitais būdais.


Treniruočių programa paremta revoliuciją fitneso pasaulyje sukėlusio Thom‘o Myers‘o sukurtu fascijų jungčių žemėlapiu.
Nuotr. autorius Aeromix.

Treneriams, kurie jau pasirengę naujai fitneso epochai ir siekia pagerinti savo darbo kokybę, įsisavinti kokybiškas, naujausiais mokslo atradimais pagrįstas metodologijas ir būti maksimaliai naudingi savo klientams jau sukurta speciali metodų sistema – „Anatominiai traukiniai treniravime“. Ši treniruočių programa paremta revoliuciją fitneso pasaulyje sukėlusio Thom‘o Myers‘o sukurtu fascijų jungčių žemėlapiu. Pasak trenerės, vienos iš fitneso mokymų centro „Aeromix“ įkūrėjų Renatos Leganovič, nemaža dalis sąmoningų, profesionalių ir nuolat tobulėti siekiančių Lietuvos trenerių bei fizioterapeutų savo darbe jau taiko T. Myers‘o metodus ir puikiai suvokia anatominių traukinių svarbą siekiant atsistatyti po traumų bei išvengti sveikatos bėdų ateityje, bet naujausi atradimai šioje srityje nuolat įneša šviežių vėjų ir keičia fitneso pasaulį iš esmės.

Su minkštaisiais audiniais dirbantis terapeutas, edukatorius, geriau žmogaus kūną suprasti padedančio Anatominių traukinių modelio autorius ir vystytojas T. Myers yra pasaulyje pripažintas fascijų bei elastingų jungiamųjų plėvių ekspertas. Jis jau 20 metų moko fitneso profesionalus, masažistus, trenerius ir kitus specialistus, kaip, suvokiant visų jungiamųjų plėvių rolę judesių valdyme, padėti žmonėms geriau rūpintis savo kūnais. Pasak T.Myerso, raumenys sukuria judesius, tačiau būtent fascijos atlieka visą organizacinį darbą.

Taip pat skaitykite:  Veganiški receptai, kurie patiks visiems

Anatominiai traukiniai skatina holistinį požiūrį į kūną

Miofascijų meridianai kūne suformuoja apkrovos žemėlapį, kuris atsiranda dėl reguliariai mūsų atliekamų šabloniškų judesių ir jų sukeliamos apkrovos. Kūnas turi būti treniruojamas kaip visuma, tačiau svarbu suprasti ir atskiras šiame žemėlapyje egzistuojančias sąsajas. Anatominiai traukiniai padeda suvokti ryšius tarp visame kūne išsiraizgiusių fascijų ir miofascijų bei apjungia individualius raumenis į funkcinius blokus, o tai lemia geresnius terapijos ir treniravimo rezultatus.


Kūnas turi būti treniruojamas kaip visuma, tačiau svarbu suprasti ir atskiras šiame žemėlapyje egzistuojančias sąsajas.
Nuotr. autorius Aeromix.

Suvokiant visą kūną apimančius fascijų ir mikrofascijų tinklo ryšius, sveikatos specialistams, judesio mokytojams ir sportininkams gerokai paprasčiau spręsti kompleksines laikysenos, sveikatos problemas ir mokyti žmones judėti teisingai. Norint atkurti natūralias kūno funkcijas ir prigimtį atitinkančią laikyseną bei laiku užkirsti kelią didelėms bėdoms, sumažinti traumų riziką bei išlaikyti kūno funkcionalumą iki brandaus amžiaus, verta tarpusavy derinti manualinę terapiją ir judesio treniruotes.

Norint užtikrinti tinkamus raumenų ir fascijų ryšius, išvengti sužeidimų bei kuo ilgiau išlaikyti kūną jauną ir stiprų, rekomenduojama vadovautis keliais pagrindiniais principais. Sąmoningi judesiai, pakankamai skysčių ir subalansuota mityba – yra trys kolonos, galinčios padėti puikiai jaustis iki gilios senatvės.

Klaidos, kurių treneriai turėtų vengti

Dauguma fitneso profesionalų apie raumenis mokėsi atkirai, tarsi izoliuojant juos nuo sisteminių ryšių. Tačiau bandymas išmokti kiekvieno raumens funkcijas neįvertinant konteksto prieštarauja kūno integralumui ir holistiniam požiūriui. Toks mokymosi būdas neaprėpia gyvybiškai svarbių faktorių, kuriuos nulemia fascijos: šalia esančių raumenų bei jų jungčių įtakos; raumenų susitraukimų poveikio raiščiams bei nervų ir kraujagyslių tiekiamo maitinimo į raumenis.

Nesvarbu, ar esate pradedantieji, ar patyrę fitneso industrijos vilkai, darbas su fascijomis – neišvengiamas. Tačiau kai kurie treneriai, net ir dirbantys ne vienus metus, daro tą patys to nesuvokdami. Naujausi tyrimai tik patvirtina fascijų ir kitų jungiamųjų audinių svarbą. Fascija – daug daugiau nei plastiškas raumenų apsiaustas – tai stabilumo ir mechaninės kontrolės sistema.

Taip pat skaitykite:  Velykų virtuvė šiandien: nuo sveikuoliškų desertų iki gurmaniškų delikatesų

Taigi, kaip bebūtų sunku pakeisti senus įpročius ir atsikratyti pasenusio supratimo apie tai, kas išties veiksminga, atsiranda vis daugiau įrodymų, kad būtent fascijų fitnesas yra tinkamiausias būdas norint treniruoti visą kūną. Taip pat svarbu turėti omeny anatominius traukinius ir daugiau dėmesio skirti sveikatai, lankstumui bei teisingam judesių atlikimui užuot susikoncentravus į svorį ir jėgą. Raumenys gali lemti jūsų formą treniruojantis, tačiau jungiamieji audiniai daro poveikį bendrai kūno būklei. Būtent jie išlaiko kaulų atsparumą, grąžinant juos į reikiamą poziciją patyrus spaudimą ir apkrovas.

Vienintelis sertifikuotas Anatominių traukinių lektorius pirmąkart atvyksta į Lietuvą

Lietuvos treneriai ir sveikatingumo specialistai jau dirba pagal T. Myers‘o knygas ir taiko jo kurtus metodus kasdienėje veikloje, tačiau jie niekad neturėjo galimybės šių technikų mokytis iš pirmų lūpų ir susipažinti su kursų kūrėjais akis į akį. Tačiau fitneso mokymo centras „Aeromix“ pasiruošęs šią spragą užlopyti. Jau sausio mėnesį į Vilnių atvyks kurso „Anatominiai traukiniai treniravime“ autorius ir vienintelis sertifikuotas mokytojas pasaulyje Ari Pekka Lindberg. Šie keturių dienų kursai paremti revoliuciją sukėlusiu T.Myers‘o fascijų jungčių žemėlapiu. Mokymai apima naujausius tyrimų duomenis, susijusius su sužalojimų rekonstrukcija, jėgų perdavimu, posturalinėmis kompensacijomis, atsaku į įvairius tempimo būdus, elastingumu, fascijų neurologija, drėkinimui ir senėjimo procesais.

Prestižinę JAV įsikūrusią mokyklą „Anatomic Trains“ atstovaujantis fitneso ekspertas pristatys 4-D neuro-miofascijinį požiūrį į kūno judėjimą, kuris apima testavimą bei funkcionalumo ir kūno darbo lavinimą ir padės Lietuvos specialistams įgyti naujų gebėjimų, kurie leis kurti ir vystyti bet kuriam klientui tinkančius individualius pratimus. „Labai džiaugiamės, kad pagaliau turėsime galimybę dirbti su kineziterapeutais, manualinės terapijos specialistais ir fitneso profesionalais Lietuvoje ir pasiūlyti jiems išbandytus įrankius, kurie padeda geriau suprasti kūno sandarą, laikyseną ir perprasti neuromiofascijų tinklą, išvystyti treniruočių strategijas ir gebėti savo praktikoje taikyti pratimus, kurie padėtų žmonėms geriau jaustis savo kūnuose“, – sako T. Myers priklausančios „Anatomic Trains“ mokyklos vykdančioji direktorė Melanie Burns.

Taip pat skaitykite:  Mandarinų sezonas jau čia: ko dar nežinojote apie šiuos citrusus?

Aeromix

Užsitęsė skrandžio skausmai? Šeimos gydytojas papasakojo, kodėl jų reikėtų neignoruoti

Ar žinote, koks yra vienas dažniausių negalavimų, dėl kurio pacientai kreipiasi į šeimos gydytoją? Tai – skrandžio jautrumas arba skausmas. Įvairiais simptomais pasireiškiančius skrandžio negalavimus sukelia įvairios priežastys, pavyzdžiui, netinkama mityba ar net nuolat...

Tyrimai parodė, kad tirtuose darželiuose taršos nebėra

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras vakar, 2024 m. kovo 28 d., ir pakartotinai šiandien, kovo 29 d., atliko oro tyrimus 3 Vilniaus lopšeliuose-darželiuose, kurie reprezentuoja visos paveiktos teritorijos pastatus. Kovo 28 d. laboratoriniais tyrimais buvo nustatyta,...

Kovo 17-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Kovo septynioliktoji, sekmadienis, (paskutinė 11-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 288 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Gendvilas, Gendvilė, Gertrūda, Patrė, Patricija, Patricijus, Patrikas, Patris, Patrys, Vita; rytoj: Anzelmas, Eimutė, Eimutis, Einarta, Einartas, Einartė, Einas,...

Populiarėjančios sveikatingumo technologijos

Nuo mobilių programėlių, orientuotų į įvairių ligų prevenciją, iki nešiojamų išmaniųjų įrenginių, skirtų sveikatos rodiklių stebėsenai – skaitmeninės sveikatingumo technologijos per pastaruosius kelerius metus įgijo itin didelį populiarumą. „Samsung Electronics Baltics“ produktų treneris Andrius...

Širdies ritmo sutrikimus galima išgydyti itin moderniu prietaisu

Sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis Lietuvoje išlieka aukštas, o dažniausiai į gydytojus pacientai kreipiasi dėl širdies ritmo sutrikimų, kai jų širdies veikla yra per greita arba priešingai – per lėta. Anot Vilniaus „Kardiolitos klinikų“...

Odos niežulį gali sukelti net patiriamas stresas ar įtampa

Odos niežulys – itin varginantis pojūtis, galintis kilti dėl pačių įvairiausių veiksnių. Dažnai visai nesudėtinga atpažinti jo priežastį, pavyzdžiui, reakciją į vabzdžio įkandimą, tačiau pasitaiko, kad niežulys nepraeina net nesant jokiems matomiems odos pakitimams....

Maudynės lediniame vandenyje: nauda ar pavojingas stresas organizmui?

Maudynės vandens telkiniuose bet kokiu oru tampa savotiška mada – socialinėje erdvėje dažnai galima išvysti ledo eketėse besimaudančius ir tuo besididžiuojančius žinomus Lietuvos žmones. Viešojoje erdvėje taip pat nemažai kalbama ir apie kontrastinio dušo...

Kas slypi už greito papildomų kilogramų atsikratymo: kai kuriems gali būti pavojinga

2017 metais pasibaigus klinikiniams tyrimams ir patvirtinus semagliutido preparatus medicininiam gydymui, II tipo diabetu sergančių žmonių kasdienybė tapo lengvesne. Po kurio laiko pastebėjus šalutinį poveikį – apetito mažėjimą ir svorio kritimą – šie vaistai...

Sjogreno ligos sindromas – tarp išsausėjusios burnos ir akių signalų

Išsausėjusi burna bei akys kartais gali būti ne tik diskomfortą kelianti būklė, bet ir į dar rimtesnes sveikatos problemas progresuojantis simptomas. Sutrikus burnos gleivinės drėkinimui gali išsivystyti odontologinės bei virškinimo ligos, o išsausėjus akims...

Pacientai pas gydytoją privačiose klinikose patenka greičiau nei valstybinėse

Privačiose gydymo įstaigose gyventojai pas gydytoją patenka greičiau nei per mėnesį, tuo metu valstybinėse – tenka laukti 2–3 ar net daugiau mėnesių, rodo Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atlikta gyventojų apklausa. „Eilės...

Vaikas užsikrėtė rota arba noro virusu: kaip jam padėti?

Daugelis tėvelių šaltuoju metų laiku susiduria su situacija, kai darželyje ar mokykloje paplitus noro ar rotavirusinei infekcijai vaiką pradeda varginti vėmimas ir viduriavimas. Domeikavos „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja Odeta Šepetienė pasakoja, kad noro ir...

Ankstyvosios diagnostikos auksinis standartas – radiologiniai tyrimai: kokias kūno vietas jie leidžia ištirti?

Sėslus gyvenimo būdas, fizinio aktyvumo stoka bei visuomenės senėjimas didina ne tik instrumentinių bei laboratorinių, bet ir radiologinių tyrimų poreikį. Būtent jie gydytojui leidžia įvertinti kaulų, kraujagyslių, minkštųjų audinių, vidaus organų veiklą bei sutrikimus...

Vasario 13-oji: vardadieniai

Vasario 13-oji – Užgavėnės, Pasaulinė radijo diena. Vasario tryliktoji, antradienis, (antroji 7-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 321 diena. Savo vardadienius šiandien švenčia Algauda, Algaudas, Benigna, Benignas, Eisra, Kotryna, Loreta, Putaviras, Putviras, Ugnė, Ugnius; rytoj: Gustautas,...

Apie ką gali signalizuoti padidėję limfmazgiai ir kada dėl jų reikėtų sunerimti?

Tai, kad organizmas kovoja su įvairiomis ligomis, neretai išduoda padidėję limfmazgiai. Šis simptomas – gana dažnai pasireiškiantis imuninės sistemos atsakas į infekcijas ar piktybinius susirgimus, galintis signalizuoti tiek apie peršalimą, tiek apie kur kas...
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com