Antradienis, 24 gegužės, 2022
spot_img
spot_img

Dermatologė: grožio procedūros lazeriu efektyvios, tačiau reikia žinoti kelis dalykus

Ar jau skaitėte?


Kuo ilgiau jaunystę pratęsti svajojančios moterys griebiasi pačių įvairiausių būdų: nuo iš močiutės paveldėtų neva stebuklingų kaukių receptų iki odos patempimo skalpelio pagalba. Vienas populiariausių būdų tarp moterų – nuo namų šeimininkių iki Holivudo žvaigždių – raukšles lyginti įvairiomis injekcijomis, o jas vejasi ir raukšlių lyginimo be adatų procedūros. Pasak „Era Esthetic“ klinikos gydytojos dermatologės Olesios Fominos, lazerinių procedūrų populiarėjimą lėmė gerokai į priekį pažengusios technologijos ir didelis moterų noras kuo ilgiau išsaugoti jaunystę. Ji dalijasi svarbiausiais dalykais, kuriuos reikėtų žinoti apie lazerines odos atjauninimo procedūras.

„Senesnės kartos lazeriai nebuvo itin patrauklūs. Jie išskirdavo aukštą temperatūrą, agresyviau pažeisdavo audinius ir viršutinį odos sluoksnį. Nors procedūros buvo gana efektyvios, ilgas poprocedūrinis laikotarpis daugumą moterų atbaidydavo. Jos mieliau rinkdavosi injekcijas ar plastines operacijas. Dabar situacija pasikeitusi, tačiau moterims dar stinga žinių apie šias neinvazines grožio procedūras. Dažniausiai kyla klausimų apie pasiruošimą procedūrai ir poprocedūrinį laikotarpį, odos priežiūrą po procedūros, patį atjauninimo procesą, saugumą ir skausmą“, – sako estetinės dermatologijos klinikos gydytoja dermatologė ir čia pat atsako į dažniausiai moterims kylančius klausimus.

Ar galima lazeriu jauninti odą, jeigu ji yra jautri?

Gydytoja dermatologė sako, kad naujausiais lazeriais grožio procedūras galima atlikti bet kokio odos tipo moteriai. Taip pat tokios procedūros galimos bet kurioje kūno vietoje ir veido zonoje: rankų, plaštakų, šlaunų, kaklo, dekolte srityse, net ir zonoje aplink akis, kur oda yra labai plona ir jautri.

„Pagrindinis skirtumas tarp odą jauninančių operacijų ir injekcijų bei lazerinių procedūrų, kad pastarosios yra neinvazinės, todėl odos priežiūra po procedūros paprastesnė, jei būna, tai tik trumpas poprocedūrinis laikotarpis – galima iš karto grįžti į įprastinę veiklą, nereikia kurį laiką likti užsidarius namuose. Šios priežastys taip pat lemia augantį moterų susidomėjimą jaunystės pratęsimu lazerio pagalba“, – sako gydytoja dermatologė, pridėdama, kad lazerinės grožio procedūros pasitelkiamos ne tik stabdant senėjimo procesą, bet ir gydant įvairius randus, pvz., strijas po gimdymo ar aknės paliktus randus, sprendžiant odos pigmentacijos problemas.

Kaip turėčiau pasiruošti lazerinei odos atnaujinimo procedūrai?

Estetinės dermatologijos klinikos gydytoja pabrėžia, kad procedūros lazeriu yra estetikos ir gydymo procedūros, todėl atliekamos tik specialius mokymus baigusių ir dirbti su lazeriu sertifikuotų gydytojų dermatologų. Nors pacientui specialaus pasiruošimo šios procedūros nereikalauja, tačiau viskas prasideda nuo konsultacijos su gydytoju dermatologu ir tinkamiausio gydymo plano parengimo.

„Reikėtų žinoti tai, kad geriausiam rezultatui pasiekti dažniausiai reikia kelių procedūrų kurso, todėl pirmiausiai kartu su gydytoju sudaromas gydymo planas. Nors lazerinės procedūros nereikalauja sudėtingos odos priežiūros po to, gydytojai paruošia ir rekomendacinį odos priežiūros planą. Jis skirtas tam, kad po procedūros rezultatai būtų kuo ilgiau išlaikomi“, – lazerinių procedūrų planavimo ypatumus pristato „Era Esthetic” klinikos dermatologė.

Pasak O. Fominos, kiekvieno žmogaus odos būklė ir su ja susijusios problemos yra skirtingos, todėl gydytojas kiekvienam individualiai suplanuoja procedūrų kiekį, periodiškumą ir kitus su gydymu susijusius dalykus.

Kaip reikia prižiūrėti odą po lazerinės procedūros?

Nors odos priežiūra po procedūros yra nesudėtinga, kurį laiką reikia laikytis tam tikrų gydytojo rekomendacijų ir odą saugoti – ypač nuo saulės ir išsausėjimo.

„Išskirčiau dvi pagrindines rekomendacijas po lazerinių procedūrų, kurios ypač aktualios, jeigu lazeriu oda jauninama šiltuoju metų laiku. Pirmiausiai, dvi savaites po procedūros odai reikalingas intensyvus drėkinimas ir raminimas, reikia vengti odos traumos, erzinančių odos priemonių ir saulės vonių. Antra, mažiausiai mėnesį ar pusantro reikia naudoti priemones nuo saulės su SPF 30 ar didesniu filtru“, – odos priežiūros rekomendacijas vardija dermatologė ir prideda, kad paprastesnė ir saugesnė odos priežiūra, jeigu procedūra atliekama šaltuoju metų laiku.

At tokios procedūros saugios – kokia rizika pažeisti odą?

Pasak O. Fominos, svarbu pasidomėti, kokiu lazeriu bus atliekama procedūra. Priešingai nei senesnės kartos lazeriai, naujausieji maksimaliai sumažina odos pažeidimo riziką.

„Estetinėje medicinoje išskiriami du lazerių tipai: abliatyvūs ir neabliatyvūs. Pirmieji išskiria aukštą temperatūrą, procedūros metu pašalina visą viršutinį odos sluoksnį. Rezultatai būna geri, tačiau po tokių procedūrų sveikimo laikotarpis yra ilgesnis, tad šie lazeriai naudojami jau retai. Lazerinės technologijos grožio srityje yra stipriai pažengusios į priekį. Dabar naudojamos tokios technologijos kaip Fraxel Dual lazeris, sujungiantis du lazerius ir turintis dvigubą poveikį. Todėl procedūrų reikia mažiau, jos trumpesnės ir saugesnės, pasiekiami geresni rezultatai“, – grožio procedūroms skirtų lazerių pažangą apžvelgia gydytoja dermatologė.

Kaip lazeris veikia odą ir kokie procesai joje vyksta?

Pasak O. Fominos, naudojantis naujausios kartos lazeriais, frakcinis odos atnaujinimas vyksta dalimis, t.y. mikrofrakcijomis. Tokiu būdu vienos procedūros metu lazeris paveikia apie 20-30 proc. odos toje zonoje, kuri yra atnaujinama. Pagal gydymo planą sudaryto kurso metu atnaujinama visa veido ar konkrečios kūno dalies oda.

„Kadangi dvigubo veikimo frakcinis lazeris nepažeidžia odos taip agresyviai, kaip senesnieji lazeriai, efektas po procedūros matomas greičiau – oda tampa lygesnė, švelnesnė, padidėja jos tonusas, išsilygina smulkios raukšlelės, sušvelnėja pigmentacijos pokyčiai bei pagerėja odos tekstūra. Po procedūrų, atliktų naujos kartos lazeriais, vyksta aktyvūs odos persitvarkymo procesai – pradeda aktyviai gamintis naujos ląstelės”, – odos atnaujinimo šiuolaikiniais lazeriais ypatumus pristato “Era Esthetic” gydytoja.

Dermatologė sako, kad naujausių grožio procedūroms naudojamų Fraxel Dual lazerio skirtumas nuo ankstesnės kartos yra dviejų skirtingų ilgių bangų naudojimas, taip veikiant tiek viršutinį, tiek gilesnius odos sluoksnius. Trumpesnė banga veikia gilesnį sluoksnį, kuriame skatina elastino ir kolageno gamybą ir atkuria skaidulų tinklo tankumą. Ilgesnė banga veikia viršutinį epidermio sluoksnį, skatindama jo struktūrinį atsinaujinimą, mažindama pigmentaciją ir lygindama spalvą.

Ar odos atnaujinimas lazeriu skausmingas?

Gydytoja dermatologė sako, kad procedūros metu gali būti jaučiamas dilgčiojimas, taip pat atsirasti šilumos pojūtis, kuris jaučiamas dar porą valandų po procedūros. Siekiant sumažinti galimą diskomfortą, prieš frakcinį odos atnaujinimą taikoma lokali anestezija, o procedūros metu, prieš, per ir po kiekvieno lazerio impulso, epidermis papildomai vėsinamas. Lazerinės procedūros trunka neilgai: nuo 30 iki 60 min.

Negalavimai pavasarį įspėja ne tik apie organizmo nusilpimą, bet ir apie nediagnozuotas ligas

Atsiradęs nuovargis, jėgų ir energijos stoka, didesnis mieguistumas ryte, nuotaikų svyravimai, nestabilus kraujospūdis, stipriau slenkantys plaukai, išsausėjusi oda ir pasikartojančios virusinės infekcijos – dažniausi nusiskundimai, kuriuos atėjus pavasariui įvardija pacientai. Radviliškio „MediCA klinika“ šeimos...

Hipertenzija – liga, varginanti vis jaunesnio amžiaus žmones: kokie žalingi įpročiai didina grėsmę susirgti?

Aukštas kraujospūdis – vienas dažniausių Lietuvos gyventojus varginančių sveikatos sutrikimų. Gegužės 17-ąją, minint Pasaulinę hipertenzijos dieną, siekiama atkreipti ne tik ja sergančių, bet ir sveikų žmonių dėmesį – laikantis kelių paprastų kasdienių taisyklių, šios...

Paruoškite odą vasarai: grožį lemia ne priemonių gausa, o mokėjimas ja rūpintis

Kiekvienas turi savo odos priežiūros rutiną, įpročius ir mėgstamas priemones. Ir patarimų, kaip rūpintis veido ir kūno oda – apstu. Nepasimesti informacijos gausoje padės svarbiausių principų apie odos priežiūrą išmanymas – nuo būtiniausių kremų,...

Grožis reikalauja žinių – kokie komponentai turi būti kiekvieno veido kremo sudėtyje

Nors populiaru sakyti, kad grožis reikalauja aukų, grožio standartai keičiasi – dabar tobulai išvaizdai pasiekti kur kas labiau praverčia žinios nei pasiaukojimas. Pavyzdžiui, žinant, kokių komponentų reikia ieškoti kokybiškame ir saugiame kreme, visuomet išsirinksite...

Kulinarijos technologė pataria, kaip namuose pasigaminti veganiškus braškių ledus: prireiks vos trijų ingredientų (receptas)

Atšilus orams vis dažniau ieškome būdų, kaip atsigaivinti, o bene skaniausias iš jų – burnoje tirpstantys ledai, kuriuos mėgsta tiek vaikai, tiek suaugusieji. Dažniausiai esame įpratę juos pirkti, bet kodėl nepabandžius pasigaminti patiems? Vieno...

Kaip prižiūrėti odą nusiėmus kaukes? Makiažo ir odos priežiūros tendencijos

Orams šylant vis dažniau moterys ieško ryškių spalvų tiek spintoje, tiek kosmetinėje. Prie šios tendencijos prisideda ir atšauktas reikalavimas dėvėti kaukes. Mat atidengus veidą daugeliui norisi papuošti lūpas akį traukiančiomis spalvomis. Vis dėlto, šį...

Siuntimai pas gydytojus galios ilgiau

Pasibaigus ekstremaliajai situacijai šalies gyventojai ir toliau turės daugiau laiko užsiregistruoti konsultacijai pas gydytojus specialistus. Iš savo šeimos gydytojų gavę siuntimą konsultacijai pas gydytoją specialistą, užsiregistruoti konsultacijai galės ne per 30 dienų, kaip buvo...

Jaučiatės nuvargę – dietologė įvardijo, kaip tapti žvalesniais

Pavasariui įpusėjus daugelis vis dar skundžiasi energijos trūkumu. Gydytoja dietolgė Dalia Petrauskienė sako, kad tokia būsena – normali, mat žmonėms po žiemos dažnai trūksta įvairiausių vitaminų, be to, nuovargį gali lemti ir netinkamas gyvenimo...

Nusilpęs imunitetas gali turėti skaudžių pasekmių: gydytoja ragina nenumoti ranka

Pavasaris atneša ne tik gerą nuotaiką bei norą mėgautis bundančia gamta, bet dažnai ir po žiemos sezono netikėtai pasirodžiusius organizmo negalavimus. Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ gydytoja Gina Strockė teigia, kad vis daugiau pacientų kreipiasi...

Nustebino medikų atlyginimų skirtumai

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) Sutarčių skyriaus specialistai išanalizavo Panevėžio ir Utenos apskričių gydymo įstaigų praėjusių metų finansinės veiklos ir darbo užmokesčio (DU) rezultatus. Jie parodė, kad bendras visų įstaigų finansinis rezultatas 2021 m....

Gydytoja: apsisaugoti nuo erkinio encefalito galima tik vienu būdu

Erkinis encefalitas – viena sunkiausių virusinių infekcinių ligų, pažeidžianti galvos ir nugaros smegenų dangalus ar periferinius nervus. Šią ligą sukelia erkinio encefalito virusas, kurio paplitimas Lietuvoje yra vienas didžiausių Europoje. Tai reiškia, kad kiekvienam...

Garbanotų plaukų atmintinė: kaip plaukus prižiūrėti natūralioms garbanėms?

Nacionalinės medicinos bibliotekos duomenimis, 45 proc. europiečių turi tiesius plaukus, 40 proc. – banguotus, o vos 15 proc. gali pasigirti natūraliai garbanotais plaukais. Visgi, BENU vaistinės kosmetikos prekių konsultantė Laima Givėliušienė sako, jog siekiant,...

Gydytoja apie paradoksą: galvos skausmą gali sukelti dažnas vaistų nuo skausmo vartojimas

Galvos skausmas – vienas dažniausių sveikatos sutrikimų, kurį bent kartą gyvenime yra patyręs beveik kiekvienas. Šis negalavimas gali būti pirminis arba antrinis, o jo tipų ir priežasčių – daugybė. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Neurologijos centro...

Sveikos gyvensenos ekspertas: nepakankamas dėmesys sportininkų mitybai garantuoja traumas

Daug kalbant kokia svarbi mityba ypač sportuojantiems žmonėms, ekspertai pastebi, jog retas profesionalus sportininkas turi mitybos planus, o ką kalbėti apie sportuojančius paauglius ar mėgėjus. Pasak biomedicinos mokslų daktaro, sveikos gyvensenos ir mitybos specialisto...
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com