Penktadienis, 19 balandžio, 2024
spot_img
spot_img

Gydytoja apie grožio injekcijas prieš šventes

Ar jau skaitėte?

Trumpos naktys, greitai tiksintis laikas ir stresas palieka žymes veide. Vienos suteikia unikalumo, o kitas labai norėtųsi paslėpti. O gal – patempti, paputlinti, pakelti, pagyvinti žvilgsnį ir šypseną. Kai artėja svarbi šventė, hialurono ir botulino injekcijos – greitas būdas atkurti grožį veide.

Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centro gydytoja dermatovenerologė dr. Jurgina Ūselienė pastebi, kad botulinas veikia tarsi magija ir vadina jį pietų pertraukos procedūra, o lūpų putlinimą hialurono rūgšties užpildais vertina kaip ypač naudingą vyresniems pacientams.

– Regis, šiuolaikinė estetinė medicina yra tokia pažangi, kad neretai raukšles marškiniuose išlyginti sunkiau nei veide. Kaip nuo veido efektyviai panaikinti šiuos senėjimo požymius?

Botulino toksino dozė kiekvienam pacientui parenkama individualiai.

– Laikas, emocijos ir mimikos atsispindi veide. Dėl mimikos ir emocijų formuojasi raukšlės aplink lūpas, akis, kaktoje, tarpuantakyje. Dėl senėjimo procesų, stresų mažėja kaukolės kaulinė masė ir odos stangrumas. Tada ant veido šviesa krenta kitaip, atsiranda šešėliai, įdubimai, pasikeičia veido ovalas.

Raukšleles, įdubimus ir pasikeitusį veido ovalą galima koreguoti botulino toksino, hialurono rūgšties užpildų injekcijomis. Odos stangrumui atstatyti gali būti taikomos ir kitos procedūros: frakcinis CO2 lazeris, „Secret RF“ (mikroadatinis odos atnaujinimas), gintaro rūgšties injekcijos, „PRP“ (odos atjauninimas kraujo plazma arba kitaip – plazmoliftingas).

– Kuo ypatingas botulinas ir kokioms veido zonoms jis skirtas?

– Botulinas veikia tarsi magija. Pats savaime botulinas tūrio neturi. Jis prisijungia prie nervo ir raumens jungties, taip blokuodamas nervinio signalo perdavimą į raumenį. Dėl to raumuo neatlieka judesio arba judesys būna minimalus. Dėl šių savybių botulino toksinas dažniausiai naudojamas viršutinėje veido dalyje, tarpuantakio, kaktos, akių kampų raukšlelėms išlyginti. Kai oda nejuda arba judesys yra minimalus, raukšlelės sumažėja arba jų nebelieka.

Taip pat skaitykite:  Kaip jaučiasi dantų netekę žmonės?

Po 3-6 mėn., nustojus veikti botulino toksinui, judesį ir vėl galime atlikti, tačiau reikia neleisti sau jo prisiminti, susivaldyti, nebūti piktiems – tada injekcijos efektas išsilaiko ilgiau. Ilgainiui kartojant botulino injekcijas, jos veikia profilaktiškai prieš raukšlių formavimąsi.

– Neretai dar yra baiminamasi, kad botulino toksinas padaro veidą nenatūralios išvaizdos, nejudrų, dingsta mimika. Kiek šios baimės pagrįstos šiandien?

– Šis mitas greičiausiai atsiradęs iš senų laikų, kai botulino toksinas buvo tik pradėtas naudoti. Pasitaikydavo, kad jis buvo leidžiamas netaisyklingai ir didelėmis dozėmis. Dabar yra žinoma, kad botulino toksino dozė kiekvienam pacientui turi būti individuali, parenkama priklausomai nuo paciento raumenų veiklos ir organizmo.

Botulino toksinas leidžiamas taip, kad raukšlės ir neigiama mimika išnyktų, tačiau judesys ir teigiama mimika veide liktų. Botulino toksino injekcijos netgi vadinamos pietų pertraukos procedūra – praėjus pusvalandžiui po injekcijos jau nebesimato, kad kažkas buvo daryta. Pats botulino toksinas pradeda veikti per penkias dienas, pilnai suveikia per dvi savaites. Tad aplinkiniai paprastai net nesužino, kad buvo atlikta injekcija, tiesiog pastebi, kad žmogus atrodo gražiai.

– Ar botulino toksinas naudojamas tik estetiniais tikslais?

– Kartais botulino toksinas naudojamas ir apatinėje veido dalyje, pavyzdžiui, vertikalioms raukšlėms virš lūpos išlyginti ar asimetriškai šypsenai gydyti. Taip pat botulino toksinas gali būti naudojamas dantų griežimui gydyti. Tokiu atveju ne tik nebegriežiama dantimis, bet ir atstatoma dailesnė veido forma.

– Koks hialurono rūgšties užpildų poveikis ir kaip jie padeda sumažinti nuovargio, laiko žymes veide?

– Hialurono rūgšties užpildai dažniausiai taikomi odoje žemiau akių, tačiau gali būti leidžiami beveik visame veide ir kakle. Užpildai sudaryti iš hialurono rūgšties sujungtomis jungtimis. Dėl to ji tampa standi kaip želė. Hialurono rūgšties užpildai, priešingai nei botulino, turi tūrį. Jie užpildo raukšles ir kontūruoja veidą.

Taip pat skaitykite:  Atskleidė, kokios odos problemos lietuvius kamuoja dažniausiai

Hialurono rūgšties užpildais galima koreguoti įdubusius paakius – tai sumažina nuovargio žymes veide. Taip pat galima dailiai koreguoti skruostus – dėl priekinėje veido dalyje įdubusių skruostų veidas atrodo pavargęs, o šoninėse veido dalyse suleistas užpildas pakelia, kontūruoja veidą. Taip pat užpildų pagalba galima saikingai išryškinti žandikaulį, atstatyti veido ovalą, užpildyti nosies ir lūpų raukšles. Smakro raukšlės, vadinamos marionetėmis, daro veidą liūdną ir piktą. Jas užpildžius, veidas iš karto atrodo jauniau, linksmiau.

– O kaip su lūpomis?

– Lūpų putlinimas hialurono rūgšties užpildais – išties dažna procedūra. Nors visuomenėje dažnai skeptiškai žiūrima į šią procedūrą, ji ypač naudinga vyresnėms moterims – su amžiumi lūpos siaurėja dėl burnos raumens veiklos. Taigi vyresnei moteriai saikingai papildytos lūpos grąžina proporcijas, vizualiai jaunina veidą.

– Vis dar manoma, kad botuliną vertėtų rinktis vyresniems pacientams, o hialuroną – jaunesniems. Kaip yra iš tiesų?

– Kada rinktis botulino, kada hialurono injekcijas, nepriklauso nuo paciento amžiaus. Labiau priklauso nuo to, kokia problema yra sprendžiama.

Geriausia procedūras atlikti likus mėnesiui ar bent dviem savaitėms iki šventės. Botulino toksinas pradeda veikti per penkias dienas, o pilnai suveikia per dvi savaites. Kartais gali reikėti korekcijos po dviejų savaičių.

Hialurono rūgšties užpildų rezultatas matomas iš karto, tačiau reikia bent trijų dienų, kad praeitų paraudimas, patinimas. Kartais gali būti nedidelių kraujosruvų – jas galima maskuoti, tačiau visgi prireiks bent kelių dienų, kol jos išsisklaidys. Atliekant lūpų injekcijas, priklausomai nuo paciento organizmo savybių, patinimas gali laikytis iki dviejų savaičių, tačiau po trijų dienų jis jau nėra ryškus.

– Ar galite patarti, kaip kasdien saugoti savo grožį?

– Gražiausias žmogus – laimingas, švytinčiomis akimis. Tad grožį labiausiai saugo meilė sau ir rūpinimasis savo sveikata. Svarbu visada gerai išmiegoti, gerti pakankamai vandens ir sveikai maitintis, judėti, sportuoti. Būtina veido, kaklo odą saugoti nuo saulės. Labai svarbu turėti ir mėgstamų, džiuginančių veiklų.

Taip pat skaitykite:  Specialistė pristatė kūno odos žemėlapį – kaip rūpintis skirtingomis zonomis?

„Kardiolitos klinikoms“ priklauso 4 klinikos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose, kuriose dirba apie 400 aukščiausios kvalifikacijos gydytojų. Klinikos teikia 45 medicinos sričių paslaugas tiek Lietuvos, tiek iš užsienio šalių atvykstantiems klientams. Naujausios „Kardiolitos klinikų“ užsakymu „Spinter research“ 2021 m. lapkritį atliktos apklausos duomenimis, „Kardiolitos klinikos“ yra žinomiausios iš visų privačių gydymo įstaigų Lietuvoje.

Rita Rauluševičiūtė

Užsitęsė skrandžio skausmai? Šeimos gydytojas papasakojo, kodėl jų reikėtų neignoruoti

Ar žinote, koks yra vienas dažniausių negalavimų, dėl kurio pacientai kreipiasi į šeimos gydytoją? Tai – skrandžio jautrumas arba skausmas. Įvairiais simptomais pasireiškiančius skrandžio negalavimus sukelia įvairios priežastys, pavyzdžiui, netinkama mityba ar net nuolat...

Tyrimai parodė, kad tirtuose darželiuose taršos nebėra

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras vakar, 2024 m. kovo 28 d., ir pakartotinai šiandien, kovo 29 d., atliko oro tyrimus 3 Vilniaus lopšeliuose-darželiuose, kurie reprezentuoja visos paveiktos teritorijos pastatus. Kovo 28 d. laboratoriniais tyrimais buvo nustatyta,...

Kovo 17-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Kovo septynioliktoji, sekmadienis, (paskutinė 11-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 288 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Gendvilas, Gendvilė, Gertrūda, Patrė, Patricija, Patricijus, Patrikas, Patris, Patrys, Vita; rytoj: Anzelmas, Eimutė, Eimutis, Einarta, Einartas, Einartė, Einas,...

Populiarėjančios sveikatingumo technologijos

Nuo mobilių programėlių, orientuotų į įvairių ligų prevenciją, iki nešiojamų išmaniųjų įrenginių, skirtų sveikatos rodiklių stebėsenai – skaitmeninės sveikatingumo technologijos per pastaruosius kelerius metus įgijo itin didelį populiarumą. „Samsung Electronics Baltics“ produktų treneris Andrius...

Širdies ritmo sutrikimus galima išgydyti itin moderniu prietaisu

Sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis Lietuvoje išlieka aukštas, o dažniausiai į gydytojus pacientai kreipiasi dėl širdies ritmo sutrikimų, kai jų širdies veikla yra per greita arba priešingai – per lėta. Anot Vilniaus „Kardiolitos klinikų“...

Odos niežulį gali sukelti net patiriamas stresas ar įtampa

Odos niežulys – itin varginantis pojūtis, galintis kilti dėl pačių įvairiausių veiksnių. Dažnai visai nesudėtinga atpažinti jo priežastį, pavyzdžiui, reakciją į vabzdžio įkandimą, tačiau pasitaiko, kad niežulys nepraeina net nesant jokiems matomiems odos pakitimams....

Maudynės lediniame vandenyje: nauda ar pavojingas stresas organizmui?

Maudynės vandens telkiniuose bet kokiu oru tampa savotiška mada – socialinėje erdvėje dažnai galima išvysti ledo eketėse besimaudančius ir tuo besididžiuojančius žinomus Lietuvos žmones. Viešojoje erdvėje taip pat nemažai kalbama ir apie kontrastinio dušo...

Kas slypi už greito papildomų kilogramų atsikratymo: kai kuriems gali būti pavojinga

2017 metais pasibaigus klinikiniams tyrimams ir patvirtinus semagliutido preparatus medicininiam gydymui, II tipo diabetu sergančių žmonių kasdienybė tapo lengvesne. Po kurio laiko pastebėjus šalutinį poveikį – apetito mažėjimą ir svorio kritimą – šie vaistai...

Sjogreno ligos sindromas – tarp išsausėjusios burnos ir akių signalų

Išsausėjusi burna bei akys kartais gali būti ne tik diskomfortą kelianti būklė, bet ir į dar rimtesnes sveikatos problemas progresuojantis simptomas. Sutrikus burnos gleivinės drėkinimui gali išsivystyti odontologinės bei virškinimo ligos, o išsausėjus akims...

Pacientai pas gydytoją privačiose klinikose patenka greičiau nei valstybinėse

Privačiose gydymo įstaigose gyventojai pas gydytoją patenka greičiau nei per mėnesį, tuo metu valstybinėse – tenka laukti 2–3 ar net daugiau mėnesių, rodo Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atlikta gyventojų apklausa. „Eilės...

Vaikas užsikrėtė rota arba noro virusu: kaip jam padėti?

Daugelis tėvelių šaltuoju metų laiku susiduria su situacija, kai darželyje ar mokykloje paplitus noro ar rotavirusinei infekcijai vaiką pradeda varginti vėmimas ir viduriavimas. Domeikavos „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja Odeta Šepetienė pasakoja, kad noro ir...

Ankstyvosios diagnostikos auksinis standartas – radiologiniai tyrimai: kokias kūno vietas jie leidžia ištirti?

Sėslus gyvenimo būdas, fizinio aktyvumo stoka bei visuomenės senėjimas didina ne tik instrumentinių bei laboratorinių, bet ir radiologinių tyrimų poreikį. Būtent jie gydytojui leidžia įvertinti kaulų, kraujagyslių, minkštųjų audinių, vidaus organų veiklą bei sutrikimus...

Vasario 13-oji: vardadieniai

Vasario 13-oji – Užgavėnės, Pasaulinė radijo diena. Vasario tryliktoji, antradienis, (antroji 7-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 321 diena. Savo vardadienius šiandien švenčia Algauda, Algaudas, Benigna, Benignas, Eisra, Kotryna, Loreta, Putaviras, Putviras, Ugnė, Ugnius; rytoj: Gustautas,...

Apie ką gali signalizuoti padidėję limfmazgiai ir kada dėl jų reikėtų sunerimti?

Tai, kad organizmas kovoja su įvairiomis ligomis, neretai išduoda padidėję limfmazgiai. Šis simptomas – gana dažnai pasireiškiantis imuninės sistemos atsakas į infekcijas ar piktybinius susirgimus, galintis signalizuoti tiek apie peršalimą, tiek apie kur kas...
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com