Penktadienis, 25 balandžio, 2025
spot_img
spot_img

Justė Zinkevičiūtė išbandė modernią estetinę procedūrą

Ar jau skaitėte?

Žinoma Lietuvos kino bei teatro aktorė, projekto „Pasimatuok jūrą“ iniciatorė ir knygos „Puodelis kavos prie jūros“ autorė Justė Zinkevičiūtė visuomet spinduliuoja grožiu ir moteriška ramybe. Praeitais metais atšventusi trisdešimto gimtadienio jubiliejų, moteris pasakoja labiau ėmusi rūpintis savimi ir mylėti bei lepinti savo kūną.

Lietuvos kino bei teatro aktorė, projekto „Pasimatuok jūrą“ iniciatorė ir knygos „Puodelis kavos prie jūros“ autorė Justė Zinkevičiūtė.

Kiekvienas žmogus ant kūno turi daugiau ar mažiau dėmelių, apgamų, karpų, papilomų. Pastarosios yra gerybinis odos augliukas, pasireiškiantis išaugėlėmis, kabančiomis tarsi ant plonos kojelės. Dažnai jos atsiranda ten, kur vysta nuolatinė trintis – ant kaklo, krūtinės, pilvo ar pažastų srityje, ir nors būtinos priežasties jų šalinti nėra, jos atrodo neestetiškai, kliūna už drabužių ar skutantis.

Su tokiomis problemomis susidūrė ir aktorė Justė Zinkevičiūtė, apie kurias papasakoti šiandien sutiko TV8 televizijos laidoje „Sveikatos medis“.

„Galvodavau, nuo kurio gimtadienio moteris ima rūpintis savimi ir labiau žvelgti į savo kūną su pagarba ir meile. Man tai nutiko po 30-tojo gimtadienio. Tada pradėjau didesnį dėmesį kreipti į save, savo kūną, į procedūras, kurias atlieku sau ir dėl savęs. Jau kurį laiką, žvelgiant į veidrodį, man užkliūdavo tam tikri derinukai – papilomos – atsiradusios kaklo ir krūtinės srityje“, – laidoje atviraus Justė.

Gydytojai dermatovenerologai pasakoja, jog ne visi odos dariniai yra pavojingi, tačiau visus verta stebėti atidžiai, atsižvelgti į jų augimą ar formos kitimą. Technologijoms sparčiais žingsniais žengiant į priekį, šiandien papilomas galima pašalinti be didelių chirurginių operacijų ar skausmingų procedūrų.

„Papilomas nesudėtinga pašalinti, paprastai tai atliekame naudodami chirurginį lazerį. Tai paprasta ir neskausminga procedūra, kuri palieka labai gerus kosmetinius rezultatus, o jei papilomos yra mažos, tai net ir visai nelieka randelio“, – laidoje pasakos „Biofirst“ klinikos gydytoja dermatovenerologė dr. Silvija Kontautienė.

Lazerio veikimas yra ypatingas tuo, jog jis spinduliuoja specifinę, intensyvią, kryptingą šviesą, kurios savybės suteikia galimybę veikti vieną odos struktūrą nepaveikiant kitų. Pasaulyje sparčiai populiarėjant lazerių technologijoms, gydymas lazeriu gali būti puiki alternatyva net ir rizikingoms chirurginėms operacijoms.

„Šiuolaikinė dermatologija be lazerių neįsivaizduojama ir juos panaudoti mes galime labai plačiai: chirurginio lazerio pagalba mes galime šalinti gerybinius odos darinius, kraujagyslinį lazerį panaudojame kraujagyslių, esančių veide, šalinimui, o plaukų šalinimo lazerį galime panaudoti plaukelių šalinimui. Lazeris taip pat gali būti naudojamas nagų grybelio, aknės gydymui ir yra nepakeičiamas pagalbininkas šalinant randus ar tatuiruotes“, – teigia „Biofirst“ klinikos gydytoja dermatovenerologė dr. Jurgita Karčiauskienė.

Lazerio procedūrą papilomų šalinimui išbandžiusi Justė liko maloniai nustebinta rezultatais. Moteris neslepia, jog prieš atvykdama į kliniką turėjusi įvairių baimių, tačiau jos greitai išnyko pasikalbėjus su profesionalia medikų komanda.

„Pati procedūra trūko neilgai, ilgesnis galbūt net buvo pats pasiruošimas čia atvykti. Ar buvo skausminga? Nepasakyčiau, jaučiamas toks normalus, lengvas dilgčiojimo jausmas. Vieniems gal tai primins skausmą, kitiems gal kutenimą, bet kai procedūra atliekama taip greitai, tikrai galima pakentėti“, – šypsosi aktorė.

Anksti paskirtas išsėtinės sklerozės gydymas gali užkirsti kelią negalios progresavimui

Išsėtinė sklerozė yra viena labiausiai paplitusių autoimuninių progresuojančių ligų, veikiančių centrinę nervų sistemą. Lietuvoje šia liga serga apie 3 tūkst. šalies gyventojų ir dažniausiai tai 20-40 metų amžiaus žmonės.

„Šiuo atveju terminas „sklerozė“ reiškia plokštelę ar randą, kuris susiformuoja po buvusio uždegimo galvos ar nugaros smegenyse. Šie randai yra išsidėstę skirtinga tvarka, todėl terminas „išsėtine sklerozė“ reiškia daugybinius randus. Simptomai yra labai įvairūs ir individualūs kiekvienam pacientui, todėl neturim dviejų vienodų pacientų, kuriems pasireikštų vienodi simptomai“, – laidoje pasakos VUL Santaros klinikų Neurologijos centro gydytoja neurologė med. m. dr. Nataša Giedraitienė.

Visgi, dažniausiais ligos šaukliais tampa tirpimas, nuovargis ir regos bei koordinacijos sutrikimai. Liga dažniausiai pasireiškia savaime, be aiškių priežasčių. Tačiau, pasak gydytojų, kuo anksčiau paskiriamas gydimas, tuo efektyviau galima užkirsti kelią negalios progresavimui. Ir nors šiandien pacientams vaistus tampa vis patogiau vartoti, yra ir tokių, kurių užtenka suleisti kartą per pusmetį, tačiau dažnai pacientas, pasijutęs geriau, nutraukia vaisto vartojimą.

„Kada pacientas gauna gydymą, po kurio laiko jo savijauta pagerėja ir jis nutaria nutraukti gydymą, o tai yra didžiausias priešas, nes nebekontroliuoji ligos. Socialiniuose tinkluose sklando daug klaidingų nuomonių apie vaistus, apie modernius gydymo būdus. Ir tikrai turime ne vieną atvejį, kai žmogus metė vartoti vaistus, ėmė klausyti socialiniuose tinkluose rastais patarimais ir jį galiausiai ištiko koma“, – pasakos Lietuvos išsėtinės sklerozės sąjungos generalinė sekretorė Aldona Droseikienė.

Pasaulinių trombozės ir insulto dienų proga – gydytojų susirūpinimas

Spalio mėnesį paminėtos dvi medicinai svarbios datos – Pasaulinė trombozės ir Pasaulinė insulto dienos. Ta proga, kasmetinę tradicinę konferenciją Trakuose surengė Lietuvos insulto asociacija. Anot jos prezidento prof. Daliaus Jatužio, Lietuvoje insultu sergama per daug – ši liga kasmet paliečia 8-9 tūkst. žmonių.

„Trombas yra krešulys, užkemšantis kraujagyslę, o ji gali būti bet kuri. Užkimšus širdies kraujagyslę įvysta miokardo infarktas, užkimšus smegenų kraujagyslę – išeminis insultas, kojos kraujagyslę – įvyksta kojos gangrena. Atkimšti galima dviem būdais – arba trombą tirpinant vaistais, arba pašalinant jį chirurgiškai“, – pasakos VUL Santaros klinikų Neurologijos centro gydytojas neurologas, Lietuvos neurologijos asociacijos ir insulto asociacijos prezidentas med. m. dr. prof. Dalius Jatužis.

Kartu su neurologais nerimauja ir kardiologai. Ne tik dėl insulto, bet ir dėl miokardo infarkto. Abi šios ligos glaudžiai susijusios su padidėjusiu cholesterolio kiekiu kraujyje, kurį reguliuoti galima dieta, fiziniu aktyvumu ir, žinoma, statinų grupės vaistais. Jie ne tik efektyviai mažina cholesterolio kiekį, bet ir apsaugo kraujagysles nuo ankstyvos ateroslerozės ir trombų susidarymų.

„Tiek miokardo infarktas, tiek insultas – abi šios ligos yra labai tampriai susijusios su kraujagyslių senėjimu, su aterosklerozės procesu. Arterijose formuojasi aterosklerotinės plokštelės, kurios atplyšusios gali tapti kraujagysles užkemšančiu trombu. Pagrindinis veiksnys lemiantis jų formavimąsi yra padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje“, – tvirtins VUL Santaros klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro gydytoja kardiologė, Lietuvos kardiologų draugijos prezidentė prof. Jelena Čelutkienė.

Rubrikoje „Ačiū, daktare“ – padėka gydytojams už mamos gyvybę sklis iš vaikų lūpų

Šį sekmadienį „Sveikatos medžio“ laidoje pasakojama istorija – unikali, nes tokią komplikuotą būklę, kaip persodintas inkstas, diabetas ir sėkmingas nėštumas pavyko suderinti tik Lietuvos medikams. Laidos žiūrovė Laima Kuckailienė dar vaikystėje išgirdo diabeto diagnozę, dėl kurios komplikacijų jai buvo atlikta inksto transplantacija. Visgi, patys gražiausi pavyzdžiai, atspindintys donorystės prasmę, yra tuomet, kai moteris po organų transplantacijos susilaukia sveikų mažylių, kurie šiandien taria gražiausius padėkos žodžius medikams, už išgelbėtą mamos gyvybę.

„Aš labai myliu savo mamą ir be galo dėkoju tiems, kurie padarė taip, jog mano mama pagimdytų tokį gerą vaiką kaip aš“, – medikams dėkos Laimos sūnus Nojus Richardas.

Aštuntąjį sezoną skaičiuojanti medicinos laida „Sveikatos medis“ ir toliau džiugins savo žiūrovus nuoširdžiomis ir jautriomis padėkomis gydytojams tiesiai iš pacientų lūpų, dalins patarimus, kaip užkirsti kelią klastingoms ligoms, pažindins su naujausiais pasiekimais medicinoje ir atsakys į visiems rūpimus klausimus apie sveikatą.

„Sveikatos medis“ – tai laida, nestokojanti svarbiausių medicinos aktualijų bei patarimų, jautrių ir abejingų nepaliekančių gyvenimiškų istorijų tiek iš gydytojų, tiek iš pacientų lūpų.

Medicinos laida „Sveikatos medis“, kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas – sekmadieniais, 15 val. per TV8!

Medicinos psichologė paaiškina, kada nerimas tampa sutrikimu ir kaip sau padėti

Nerimas – natūralus ir kiekvienam žmogui būdingas jausmas, kuris padeda susikaupti ir priimti svarbius sprendimus bei imtis veiksmų. Vis dėlto, užsitęsęs nerimastingumas gali virsti...

Pasaulinė sveikatos diena: kokias sveikatingumo iniciatyvas „Lidl“ siūlo savo darbuotojams?

Gera savijauta – tvirtos ir energingos komandos pagrindas, todėl sveikatingumo iniciatyvos, emocinės ir fizinės gerovės užtikrinimas tampa neatsiejama šiuolaikinės organizacijos dalimi. Minint Pasaulinę sveikatos...

Gydytojas psichoterapeutas pataria: kaip įveikti tunelinį mąstymą?

„Kai žmogus yra apsvaigęs, jo mąstymas tampa tunelinis – jis mato tik tai, kas vyksta čia ir dabar, o rizika ir pasekmės tiesiog iškrenta...

Kaip pradėti bėgioti po 50-ies ir kodėl tai galbūt geriausias gyvenimo sprendimas

Sulaukus 50-ies, dažnas susimąsto - ar dar galėčiau pradėti kažką naujo? Ar dar įmanoma keisti gyvenimo ritmą, kūną, savijautą? Atsakymas būtų taip, tikrai taip,...

Molėtų rajono sveikatos centras auga – prie komandos prisijungia gydytojas Dainius Šimčikas

.Molėtų rajono sveikatos centras džiaugiasi galėdamas pristatyti naują komandos narį – gydytoją endoskopuotoją, pilvo chirurgą, koloproktologą dr. Dainių Šimčiką. Jis jau nuo gegužės mėnesio...

Kaip išsirinkti tinkamą paakių kremą savo odai?

Paakių oda yra viena jautriausių veido sričių – plonesnė nei likusi veido oda, linkusi į sausumą, smulkias raukšleles ir patinimus. Netinkamas gyvenimo būdas, miego...

Ar galima implantuoti dantis iš karto po jų netekimo?

Dantų netekimas yra nemaloni patirtis, turinti ne tik estetinių, bet ir funkcinių pasekmių. Pacientai, susidūrę su šia problema, neretai nori kuo greičiau atkurti prarastus...

Kodėl kyla panikos priepuoliai?

Panikos priepuoliai yra staigios, intensyvios baimės ar nerimo bangos, kurios gali pasireikšti tiek fiziologiniais, tiek psichologiniais simptomais. Tokie epizodai gali kilti netikėtai, be aiškios...

Svajojate išbandyti maudynes žiemą? Specialistai atskleidė, kada geriau net nepradėti

Maudynės žiemą tampa vis populiaresnės – kiekvieną savaitgalį ežerų pakrantės nusėtos būriais sveikuolių, kurių negąsdina atšiaurios sąlygos, o socialiniai tinklai mirga nuo filmukų, vaizduojančių...

Bičių pikis ne veltui vadinamas „natūraliais antibiotikais“: vaistininkė paaiškino kodėl

Dėl daugybės naudingų savybių propolis savo vietą medicinoje atrado prieš tūkstančius metų. Skaičiuojama, kad šis natūralus produktas turi daugiau nei 300 biologiškai aktyvių junginių,...

Vaistininkė atskleidė meilės formulę: kaip gimsta jausmai ir kaip juos išsaugoti?

Meilė – stipri ir graži emocija, už kurios slepiasi sudėtingi biocheminiai procesai, įdarbinantys ne tik skirtingus hormonus, bet ir smegenis. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė...

Dažnai raižo ir pučia pilvą? Gali būti, kad jūs netoleruojate laktozės

Lietuvoje maždaug kas trečias suaugęs žmogus susiduria su laktozės (arba pieno cukraus) netoleravimu. Šis sutrikimas, kurį lydi dažnas pilvo skausmas ir pūtimas, gali stipriai...

Miško maudynės: gamtos terapija visais metų laikais

Miško maudynės, dar žinomos kaip shinrin-yoku, yra praktika, primenanti žmonėms apie kiekvieno ryšį su gamta, kuris leidžia nurimti, sulėtėti ir pajusti gamtos gydomąją galią. Nors...

Kaip paversti vitaminus vaikų kasdienybės dalimi žaidimo forma

Vitaminų vartojimas vaikams dažnai tampa iššūkiu. Vaikai, ypač mažieji, nėra linkę priimti to, kas atrodo kaip pareiga ar neįdomus veiksmas. Norėdami paskatinti vaikus vartoti...