Sekmadienis, 24 sausio, 2021

Šiaulių ligoninėje paskiepyti pirmieji medikai, dirbantys su COVID-19 ligoniais

Ar jau skaitėte?

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kaip ir visoje Lietuvoje bei Europoje, beveik vienu metu pradėtas medikų, dirbančių priešakinėse linijose kovoje su COVID-19 liga, skiepijimas. Į ligoninę atvežta 1000 vakcinos dozių. Pirmąją dieną paskiepyta 110 medicinos darbuotojų. Pirmadienį medikų vakcinavimas vyks ir Moters ir vaiko klinikoje, kur bus įsteigtas antras skiepijimo postas, o gruodžio 30 dieną bus skiepijami ir Mažeikių, Telšių bei Radviliškio – atraminių ligoninių medikai. Pirmieji paskiepyti penki medikai dalyvavo spaudos konferencijoje ir dalinosi ne tik įspūdžiais po skiepo, bet ir darbo su COVID-19 sergančiais ligoniais patirtimi. Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika žurnalistams sakė, kad COVID-19 vakcina yra geriausia Kalėdinė dovana ligoninės medikams.

Pirmoji Covid 19 vakcina paskiepyta Infekcinių ligų skyriaus slaugos administratorė Stefanija Jatulevičienė. Zitos Katkienės nuotrauka.

Požiūryje į skiepus – lūžis

Pirmiausia skiepijami penkių šiuo metu ligoninėje esančių infekcinių ligų skyrių bei dviejų reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių medikai. Sudarytas medikų, norinčių skiepytis sąrašas. Pasak direktoriaus R. Mažeikos, sudarant šiuos sąrašus pastebėta, kad požiūryje į skiepus yra įvykęs psichologinis lūžis ir to, kas dabar stebima tarp medikų, anksčiau nebuvo.

Pirmieji penki sąrašo medikai ir paskiepyti pirmiausi. Visi jie – ligoninėje šiuo metu esančių penkių infekcinių skyrių darbuotojai: gydytojai Aidas Kaušas ir Judita Minickaitė-Katinienė bei slaugytojos Stefanija Jatulevičienė, Zita Rimkuvienė bei Kornelija Urlakytė. Visus juos ir kitus šią dieną skiepyti medikus pasirengusi Vaikų reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Irena Gailienė.

Garbė būti pirmąja medike ligoninėje, paskiepyta nuo coronaviruso, suteikta vieno iš penkių infekcinių ligų skyriaus slaugos administratorei Stefanijai Jatulevičienei. Karščiuojančiųjų klinikoje buvo įkurtas Infekcinių ligų skyrius ir jam vadovauti ėmėsi jau keturis dešimtmečius ligoninėje dirbanti Stefanija, nors anksčiau tokio darbo nebuvo dirbusi.

Stefanija parodė pavyzdį – būti pirmąją. Ir ne tik skiepijantis. Pasak direktoriaus, ir darbe ji rodo pavyzdį –vadovauja slaugai, dirba su pacientais. Už parodytą sąmoningumą, už atsidavimą medicinai, suvokimą, kad mes turime padėti žmonėms, Stefanija ir atrinkta būti pirmąja.

Per keturis dešimtmečius ligoninėje dirbanti medikė džiaugiasi, kad per visą pandemiją dirbdama su infekuotais ligoniais pati nesirgo, o dabar dar gali ir pasiskiepyti.

Infekcinių ligų skyriaus vedėjas gydytojas infektologas Aidas Kaušas. Zitos Katkienės nuotrauka.

„Aišku, mes nesitikėjome, kad tą vakciną taip greitai gausime. Galvojome, kad viskas bus po Naujųjų metų. O šiandien tikrai yra džiugi šventė – tiesiog švenčių tęsinys, ir džiaugiamės, kad galėjome pasiskiepyti, ypač pirmieji“, – neslėpdama džiaugsmo kalbėjo medikė.

Skiepai padės suvaldyti situaciją

Respublikinės Šiaulių ligoninės Infekcinių ligų skyriaus vedėjas gydytojas infektologas Aidas Kaušas, drauge su pirmaisiais paskiepytas nuo coronaviruso. Patikinęs žurnalistus, kad skiepijimo procedūra neskausminga, visai infektologų komandai vadovaujantis medikas sakė, kad šio skiepo visi medikai laukė.

„To skiepo laukėme tam, kad suvaldytume susidariusią situaciją, nes matome, kad viruso kitaip neįmanoma suvaldyti. Žmonės serga, užsikrečia, gydosi ir namuose, ir ligoninėse – visokių situacijų mes matome. O skiepas yra labai reali priemonė šiai situacijai suvaldyti“, – sako gydytojas.

Paklaustas žurnalistų, kaip elgtis po skiepo, gydytojas patikina, kad jokių specialių rekomendacijų nėra, tad pataria elgtis kaip ir po gripo ar kito skiepo.

„Žinom tik tai, kad šiandien suleistas skiepas dar neatveria jokių naujų galimybių, nes bus dar antras skiepas, po kurio susidarys imunitetas. Tad kol didesnis skaičius žmonių bus paskiepytas, sulauksime ir vasaros“, – sakė medikas, teigdamas, kad persirgusiems žmonėms susiformuos geresnis ir natūralus imunitetas, galintis būti apie aštuonis mėnesius. Tačiau duomenų apie skiepo suformuotą imunitetą dar nėra ir negali būti – reikia laiko.

Medikams šis skiepas labai svarbus, nes juo bus pradėtas reguliuoti žmonių į gydymo įstaigas srautas. Anot A. Kaušo, medikai vėl galės grįžti į įprastą gyvenimą, galės gydyti ir kitas infekcines ligas, kurių dabar tarsi nebėra.

„Dirbame ir nesusergame“

Moters ir vaiko klinikos Vaikų reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Irena Gailienė COVID-19 vakcina skiepijo pirmuosius medikus. Zitos Katkienės nuotrauka.

Pirmąją Šiauliuose ir visoje šalyje COVID-19 susirgusią šiaulietę gydžiusi gydytoja infektologė Judita Minickaitė prisiminė ir pandemijos pradžią, kai buvo daugiau baimės ne tik patiems medikams susirgti, bet ir parnešti virusą namo. Tada ir artimieji jautė baimę, kad gali užsikrėsti ir susirgti.

Po truputį ta baimė blėso, nes visi pastebėjo, kad galima dirbti ir neužsikrėsti. O dabar tik paklausia, kada ims tepinėlį ir kokie tyrimo rezultatai.

„Apsaugos priemonės yra geros, mes dirbame ir saugomės kaip ir kolegos užsienyje. Matome, kokios priemonės naudojamos kitose šalyse, tokias turime ir mes, todėl ir dirbame, ir nesusergame“, – pasakojo gydytoja ir patikina, kad ir po skiepo visiškai atsipalaiduoti nebus galima, nes reikia sulaukti, kol susiformuos imunitetas.

Pasak direktoriaus R. Mažeikos, Šiauliai, kaip ir visa Europa, vienu metu sulauks antrosios vakcinos siuntos. Tai palengvins medikų darbą, sumažins ir pacientų nerimą, nes klastingo viruso platintojai gali būti ir medikai. Todėl žinutė, kad medikai yra paskiepyti ir nebesirgs, yra labai svarbi pacientams. Taip bus sumažintas ir kitų uždelstų ligų poveikis žmonėms.

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirba per 1200 medikų, apie 400 jau persirgo COVID-19. Jau sudaromi sąrašai pageidaujančių skiepytis ne tik medikų, bet ir kitų profesijų darbuotojų. Visus gydymo įstaigose dirbančius medikus planuojama paskiepyti per pirmąjį metų ketvirtį.

Visą dieną skiepijimo poste, kuris įkurtas Konservatyviosios medicinos klinikos kineziterapijos salėje, dirbusiai Moters ir vaiko klinikos slaugos administratorei Ingai Budrienei, ši darbo diena buvo išties šventiška, nes visą dieną supo puiki nuotaika. Medikai džiaugėsi, kad bus paskiepyti, o dar labiau džiūgavo, kai skiepas nesukėlė jokių neigiamų reakcijų.

Zita Katkienė
Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė

Sveikatos centras informuoja apie koronavirusinės infekcijos situacija Lietuvoje

Per praėjusią parą izoliuoti 1807 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 72 865 asmenys. Sveikatos.info - Tai idomu! Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų...

Dantų protezavimas nemokamai ir paprastesnė gavimo tvarka

Dantų praradimo problema Lietuvoje yra ganėtinai opi – apie 30% vyresnių nei 65 metų amžiaus lietuvių neturi savų dantų. Netekus kelių ar visų dantų vyksta negrįžtami biologiniai pokyčiai: nyksta žandikaulio kaulas, keičiasi sukandimas, krypsta...

Žiemą lietuviai pirmenybę teikia netikėto skonio daržovių sultims

Sveikesnės gyvensenos tendencijos skatina atidžiau rinktis ne tik maistą, bet ir gėrimus. Pavyzdžiui, vis dažniau pirmenybė teikiama natūralioms sultims. Vieni sulčių iš mėgstamų vaisių ar daržovių išsispaudžia namuose, kiti – jų dairosi jau paruoštų...

ŽPV infekcija: vėžį sukelia ne tik moterims, bet ir vyrams

Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros duomenimis, gimdos kaklelio vėžys kasmet diagnozuojamas daugiau nei 61 tūkst. Europos moterų. Lietuvoje sergamumas ir mirštamumas nuo gimdos kaklelio vėžio – vieni didžiausių Europoje. Per metus mūsų šalyje diagnozuojama 400-500 naujų...

Paslaptingasis dirgliosios žarnos sindromas – kaip atpažinti ir kontroliuoti?

Turbūt ne vienam iš mūsų yra tekę susidurti su didesnėmis ar mažesnėmis virškinamojo trakto problemomis, kurias dažnu atveju siejame su netinkamai pasirinktais ar tiesiog netinkamu metu suvartotais maisto produktais. Tačiau net iš pirmo žvilgsnio...

Jei vaikas per pamokas žaidžia kompiuterinius žaidimus, neužsipulkite jo

Vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys prisipažįsta matantis daugiau nuotolinio ugdymo minusų nei pliusų, ir neabejoja, kad pasibaigus pandemijai vaikai patys norės sugrįžti į mokyklas ir įprastą mokymosi būdą. Tačiau kol gyvename apribojimų sąlygomis,...

Karantino priemonės veikia labai efektyviai

Praeitą savaitę (2021 m. sausio 11–17 d.) gerėjo dauguma pandemijos rodiklių – paros atvejų skaičius, teigiamų tyrimų dalis, į mobiliuosius punktus besikreipiančių simptominių asmenų skaičius, ligoninių užimtumas ir mirčių nuo COVID-19 skaičius. Sveikatos.info - Tai...

Mitybos specialistė pataria, kaip susidaryti valgymo režimą

Moksliniame žurnale „Nutrients“ paviešintos klinikinės studijos, atliktos po pirmosios karantino bangos, rodo, jog kilus pandemijai vidutiniškai žmonių kūno masė padidėjo 2-6 kg. Tam, kad tai vėl nepasikartotų antrojo karantino metu, svarbu pastebėti pavasarį priaugtą...

Gydytojas otorinolaringologas apie kokybiško kvėpavimo svarbą ir jį lemiančius veiksnius

Medicinos centro „Northway“ Klaipėdoje gydytojo otorinolaringologo Vytauto Junčio teigimu, dažnai nesusimąstoma apie teisingo kvėpavimo svarbą. Teisingas kvėpavimas yra pro nosį, nes toks kvėpavimas laikomas labiau fiziologišku. Kvėpuojant pro nosį, kvėpavimo takų kelias yra ilgesnis,...

Praėjusią parą nustatyti 1122 nauji COVID-19 atvejai, mirė 28 žmonės

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Per praėjusią parą izoliuoti 1791 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 86...

Trys gudrybės, kurios paįvairins namų SPA

Karantino metu daugelis prisiminė namų SPA – dažniau naudoja veido kaukes, daugiau laiko skiria odos atgaivinimui bei kitomis grožį puoselėjančiomis procedūromis. Tačiau jau įprastus ritualus pravartu paįvairinti ir iš turimų priemonių sukurti procedūras, kuriomis...

Reikalingiausias žiemą – rankų kremas

Daugelis svajoja apie aksominę rankų odą, tačiau, kad ji tokia būtų, svarbu nepamiršti tinkamos priežiūros. Specialistai įvardija keturias skirtingas situacijas, kai rankų kremas būtinas ir pataria jį rinktis įvertinant ar norima juo rankas pamaitinti...

Akušeris ginekologas Tomas Lūža: nepavyksta pastoti – nebijokite kreiptis į specialistus

Žinoma, kad nevaisingumas paliečia pakankamai daug porų, tačiau daugelis vis dar klaidingai vertina priežastis, dėl kurių nepavyksta susilaukti kūdikio. Kokie veiksniai padeda ar trukdo moteriai pastoti? Kada reikėtų kreiptis pagalbos į nevaisingumo gydymo specialistus?...

Socialiniuose tinkluose populiarėjant sniego ledų receptui: vaistininkai įspėja saugoti savo gerkles

Socialiniuose tinkluose vis daugiau žmonių dalinasi sniego ledų receptu. „Eurovaistinės“ vaistininkė Kristina Staivė nuramina, kad sniego valgymas dažniausiai yra nepavojingas, tačiau pataria atkreipti dėmesį į kelias taisykles. Sveikatos.info - Tai idomu! Sniegą sumaišius su kondensuotu pienu...
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com