Ketvirtadienis, 25 balandžio, 2024
spot_img
spot_img

G. Žemaitė apie jai atliktą plastinę operaciją po gimdymo

Ar jau skaitėte?

Televizijos žiūrovams puikiai pažįstama „TV pagalbos“ gelbėtoja Gerda Žemaitė – žavi ir energinga dviejų berniukų mama. Mažojo sūnaus Nikolo moteris susilaukė vos prie keletą metų, tačiau ji pasakoja, kad kaip ir kiekviena mama, po nėštumo susidūrė su pasikeitusiomis kūno formomis, kurių atstatyti niekaip nepavyko nei sporto, nei sureguliuotos mitybos pagalba.



Šiandien TV8 eteryje rodomoje medicinos laidos „Sveikas rytojus“ rubrikoje „Sveikas grožis“ bus kalbama apie pilvo raumenų diastazę. Tai pilvo raumenų išsiskyrimas, kuriuos sugrąžinti į vietą negali nei sportas, nei tinkama mityba. Šią laidos skiltį kuruojantis plastikos chirurgas Vygintas Kaikaris teigia, jog ši problema – itin dažna nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų gretose.

Gerda Žemaitė.

„Atsikišusiu pilvuku dažniausiai būna nepatenkintos moterys. Joms tai trukdo apsirengti, jos kompleksuoja žiūrėdamos į save veidrodyje. Dažniausiai tai yra gimdymo pasekmė. Lenkiu galvą prieš tas moteris, kurias Dievas apdovanojo tokiais raumenimis, kurie neprasiskyrė nėštumo metu, tačiau jų tikrai nėra daug. Dažniausiai, ypač jeigu vaikas būna didelis, pilvo tiesieji raumenys neatlaiko, prasiskiria ir to nesutvarko nei dieta, nei sportas. Beje, jeigu pilvo raumenys yra prasiskyrę ir kartu sportuojama, situacija gali tik pablogėti, nes tai pavojinga ir išvaržų formavimuisi“, – laidoje pasakos plastikos chirurgas, vienas „Fi clinica“ įkūrėjų V. Kaikaris.

Susigrąžinti buvusias kūno formas po gimdymo svajoja bene kiekviena mažyli pagimdžiusi moteris. Tačiau dažnai pasitaiko, jog nors priaugti kilogramai ištirpsta, svarstyklės rodo tiek pat, kiek iki gimdymo, tačiau vis tiek pilvas išlieka atsikišęs. Su tokia problema susidūrė ir „TV pagalbos“ žurnalistė Gerda Žemaitė.

„Labai norėjau kuo greičiau atsikratyti tų kilogramų, pagražinti kūno linijas. Laikiausi ir sveikos mitybos, tačiau praėjus pusmečiui supratau, jog kad ir ką bedaryčiau, kūnas negrįžta į savo ankstesnes formas. Kilogramai nukrito, tačiau pilvo srityje pokyčiai nevyko. Išgerdavau stiklinę vandens ir atrodydavo lyg vėl būčiau nėščia“, – atviraus G. Žemaitė.

Taip pat skaitykite:  Apsauga nuo dažnėjančių odos ligų – nuolatinė profilaktika

Pilvo raumenų diastazė – tai tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimas nėštumo metu, suardantis pilvo sienos vientisumą. Dažniausiai pilvo raumenys prasiskiria smulkaus sudėjimo moterims, laukiantis dvynukų ar esant itin dideliam vaisiui, po antrojo ar trečiojo nėštumo, taip pat neretai po atliktos Cezario pjūvio operacijos.

Pilvo raumenys atsiskirti gali ir vyrams, kai yra didelis nutukimas ir tunkama riebalais pilvo viduje, tačiau dažniausiai tai moterų problema. Įprastai atsikėlus iš ryto pilvas atrodo plokščias, o išgėrus vandens ar pavalgius – atsikiša. Taip nutinka dėl to, kad prisipildęs skrandis išpučia silpniausią pilvo sienos vietą.

Eglė Kubiliūtė.

„Sportas ir dieta mums padeda numesti riebalinį audinį ir sutvirtinti raumenis. Kadangi ta baltoji linija, esanti vidury pilvo sienos, yra sudaryta iš jungiamojo audinio, jos sustiprinti yra neįmanoma, ji tiesiog yra praradusi elastingumą ir sugrįžti į savo pirminę vietą jau negali“, – laidoje pasakos „Fi clinica“ abdominalinės chirurgijos gydytoja Eglė Kubiliūtė.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad diastazė nėra tik estetinė problema. Ateityje ji gali apie save priminti nugaros skausmais, šlapimo nelaikymu, klubo sąnarių disfunkcija. Dėl raumenų išsiskyrimo pasikeičia laikysena, atsiranda nugaros skausmai. Taip pat tai sukelia riziką atsirasti pilvo sienos išvaržoms, kurios gydomos kaip chirurginė liga. Pasak gydytojos, šiuolaikinės medicinos pagalba pacientams, kuriuos vargina ši problema, diastazę galima išoperuoti.

Operacija atliekama bendrinėje nejautroje, endoskopiškai, su ultragarsiniu skalpeliu per tris mažus pjūvius apatinėje pilvo dalyje. Tokie naujieji metodai leidžia ne tik profesionaliai atlikti operaciją, bet ir tausoti paciento sveikatą minimalia intervencija.


Taip pat skaitykite:  Nekalti simptomai gali reikšti itin pavojingą ligą: kaip atpažinti?

„Pradinis rezultatas matosi iš karto sekančią dieną po operacijos: susiaurėja liemuo, nes suartinami raumenys. Realus rezultatas, kaip atrodys oda po operacijos, matosi maždaug po dviejų savaičių, kai praeina pooperacinis laikotarpis. Jeigu laikomasi rėžimo, ši operacija yra vienkartinė ir to užtenka sutvarkyti diastazei“, – pasakos gyd. E. Kubiliūtė.

Tokia operacija teigiamų rezultatų davė ir Gerdai Žemaitei. Moteris pasakoja, jog po operacijos gan greitai grįžo į darbus, o po to atlikta lazerinė lipolizė leido šiandien džiaugtis tobulomis kūno formomis.

„Aš labai norėjau turėti plokštesnį pilvą, tokį, kokį jį turėjau prieš nėštumą. Ir pagaliau vėl galiu juo džiaugtis! Aš esu iš tų moterų, kurios nebijo skausmo, tai po savaitės laiko jau grįžau į darbus ir tas gijimo procesas praėjo greitai. Du mėnesius teko nešioti specialų korsetą, o po pusmečio apsilankiau pas gydytoją, kuris man atliko lazerinę lipolizę, kuri padeda susitraukti odai, nes jos perteklius vis tiek niekur nedingsta“, – atviraus G. Žemaitė.

Anot gydytojų, pilvo raumenų patikrą rekomenduojama atlikti po gimdymo praėjus šešiems mėnesiams. Tada moters gimda jau būna visiškai išsivaliusi, atsistačiusi ir beveik pasiekusi įprastą dydį. Pasak plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojų, kartais moteris ir pati apčiuopos būdu gali preliminariai įsivertinti, ar jos pilvo raumenys nėra prasiskyrę.

Vaidas Žvinys.

„Jeigu nėra storo poodinio sluoksnio, tai galima atsigulti horizontalioje padėtyje, prilenkti smakrą prie krūtinkaulio ir čiuopti ties bamba ir aukščio jos įtempus pilvo raumenis. Jeigu pirštai lenda gilyn, tai 80 procentų tikimybė, kad pilvo diastazė yra“, – teigs plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Vaidas Žvinys.

Kaip po nėštumo susigrąžinti dailias kūno formas ir ką svarbu žinoti apie prasiskyrusius pilvo raumenis – visi atsakymai jau šiandien, 12 val. per TV8!

Taip pat skaitykite:  Psichologas: kaip susidoroti su karantino keliamu stresu namuose?

Televizinis medicinos žurnalas „Sveikas rytojus“ apjungia visas medicinos pasaulio sritis bei sveikos gyvensenos filosofijas. Prie laidos vairo stoja 4 vedėjai, kurie savo srities rubrikose pasidalys svarbiausiomis, naudingiausiomis, aktualiausiomis ir naujausiomis medicinos, farmacijos ir sveikatingumo pasaulio aktualijomis. Ilgametė laidos vedėja gydytoja Irena Pivoriūnienė dalins laiko patikrintus sveikatos patarimus, plastikos chirurgijos specialistas vienas iš „Fi Clinica“ įkūrėjų Vygintas Kaikaris pasakos apie sveiką grožį, iliuzionistas, VšĮ „Įveik vėžį“ vadovas Arvydas Stonys ieškos gydomosios gamtos ir mokslo galios, o šeimos gydytoja Raimonda Plioplytė supažindins su naujausiomis medicinos aktualijomis.

„Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 val. per TV8 televiziją!

Ir nedidelis sužeidimas gali lemti stabligės išsivystymą – ką svarbu žinoti apie šią pavojingą...

Stabligė – bakterinė liga, kurią sukelia clostridium tetani bakterijos, gyvenančios žolėdžių gyvulių ir žmonių žarnyne bei su išmatomis patenkančios į dirvožemį. Šioms bakterijoms nereikia deguonies, jos atsparios aplinkos veiksniams, pavyzdžiui, karščiui, šalčiui ar saulės...

Užsitęsė skrandžio skausmai? Šeimos gydytojas papasakojo, kodėl jų reikėtų neignoruoti

Ar žinote, koks yra vienas dažniausių negalavimų, dėl kurio pacientai kreipiasi į šeimos gydytoją? Tai – skrandžio jautrumas arba skausmas. Įvairiais simptomais pasireiškiančius skrandžio negalavimus sukelia įvairios priežastys, pavyzdžiui, netinkama mityba ar net nuolat...

Tyrimai parodė, kad tirtuose darželiuose taršos nebėra

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras vakar, 2024 m. kovo 28 d., ir pakartotinai šiandien, kovo 29 d., atliko oro tyrimus 3 Vilniaus lopšeliuose-darželiuose, kurie reprezentuoja visos paveiktos teritorijos pastatus. Kovo 28 d. laboratoriniais tyrimais buvo nustatyta,...

Kovo 17-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Kovo septynioliktoji, sekmadienis, (paskutinė 11-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 288 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Gendvilas, Gendvilė, Gertrūda, Patrė, Patricija, Patricijus, Patrikas, Patris, Patrys, Vita; rytoj: Anzelmas, Eimutė, Eimutis, Einarta, Einartas, Einartė, Einas,...

Populiarėjančios sveikatingumo technologijos

Nuo mobilių programėlių, orientuotų į įvairių ligų prevenciją, iki nešiojamų išmaniųjų įrenginių, skirtų sveikatos rodiklių stebėsenai – skaitmeninės sveikatingumo technologijos per pastaruosius kelerius metus įgijo itin didelį populiarumą. „Samsung Electronics Baltics“ produktų treneris Andrius...

Širdies ritmo sutrikimus galima išgydyti itin moderniu prietaisu

Sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis Lietuvoje išlieka aukštas, o dažniausiai į gydytojus pacientai kreipiasi dėl širdies ritmo sutrikimų, kai jų širdies veikla yra per greita arba priešingai – per lėta. Anot Vilniaus „Kardiolitos klinikų“...

Odos niežulį gali sukelti net patiriamas stresas ar įtampa

Odos niežulys – itin varginantis pojūtis, galintis kilti dėl pačių įvairiausių veiksnių. Dažnai visai nesudėtinga atpažinti jo priežastį, pavyzdžiui, reakciją į vabzdžio įkandimą, tačiau pasitaiko, kad niežulys nepraeina net nesant jokiems matomiems odos pakitimams....

Maudynės lediniame vandenyje: nauda ar pavojingas stresas organizmui?

Maudynės vandens telkiniuose bet kokiu oru tampa savotiška mada – socialinėje erdvėje dažnai galima išvysti ledo eketėse besimaudančius ir tuo besididžiuojančius žinomus Lietuvos žmones. Viešojoje erdvėje taip pat nemažai kalbama ir apie kontrastinio dušo...

Kas slypi už greito papildomų kilogramų atsikratymo: kai kuriems gali būti pavojinga

2017 metais pasibaigus klinikiniams tyrimams ir patvirtinus semagliutido preparatus medicininiam gydymui, II tipo diabetu sergančių žmonių kasdienybė tapo lengvesne. Po kurio laiko pastebėjus šalutinį poveikį – apetito mažėjimą ir svorio kritimą – šie vaistai...

Sjogreno ligos sindromas – tarp išsausėjusios burnos ir akių signalų

Išsausėjusi burna bei akys kartais gali būti ne tik diskomfortą kelianti būklė, bet ir į dar rimtesnes sveikatos problemas progresuojantis simptomas. Sutrikus burnos gleivinės drėkinimui gali išsivystyti odontologinės bei virškinimo ligos, o išsausėjus akims...

Pacientai pas gydytoją privačiose klinikose patenka greičiau nei valstybinėse

Privačiose gydymo įstaigose gyventojai pas gydytoją patenka greičiau nei per mėnesį, tuo metu valstybinėse – tenka laukti 2–3 ar net daugiau mėnesių, rodo Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atlikta gyventojų apklausa. „Eilės...

Vaikas užsikrėtė rota arba noro virusu: kaip jam padėti?

Daugelis tėvelių šaltuoju metų laiku susiduria su situacija, kai darželyje ar mokykloje paplitus noro ar rotavirusinei infekcijai vaiką pradeda varginti vėmimas ir viduriavimas. Domeikavos „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja Odeta Šepetienė pasakoja, kad noro ir...

Ankstyvosios diagnostikos auksinis standartas – radiologiniai tyrimai: kokias kūno vietas jie leidžia ištirti?

Sėslus gyvenimo būdas, fizinio aktyvumo stoka bei visuomenės senėjimas didina ne tik instrumentinių bei laboratorinių, bet ir radiologinių tyrimų poreikį. Būtent jie gydytojui leidžia įvertinti kaulų, kraujagyslių, minkštųjų audinių, vidaus organų veiklą bei sutrikimus...

Vasario 13-oji: vardadieniai

Vasario 13-oji – Užgavėnės, Pasaulinė radijo diena. Vasario tryliktoji, antradienis, (antroji 7-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 321 diena. Savo vardadienius šiandien švenčia Algauda, Algaudas, Benigna, Benignas, Eisra, Kotryna, Loreta, Putaviras, Putviras, Ugnė, Ugnius; rytoj: Gustautas,...
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com