Sekmadienis, 28 balandžio, 2024
spot_img
spot_img

Gretė Brokienė moteris kviečia į Vilniaus oro uostą: laukia treniruotė su negirdėtomis istorijomis

Ar jau skaitėte?

Ar kada nors sportavote tokioje vietoje, iš kurios atsiveria viso miesto panorama? O ten, kur leidžiasi ir pakyla lėktuvai? Jeigu užsiimti fizine veikla netikėtose vietose dar neteko, dabar tokia galimybe jau galite pasinaudoti. Sveikos gyvensenos ir mitybos specialistė bei pilateso mokytoja Gretė Brokienė nusprendė visas moteris sukviesti neįprastoms treniruotėms. Jos sugalvotas renginių ciklas #pilateskitur jau spėjo įsibėgėti, o artimiausias susitikimas suburs visas pilateso mylėtojas į Vilniaus oro uostą. Organizatorė žada, kad renginys stebins ne tik įspūdingais vaizdais ir dar nepatirtais įspūdžiais, bet ir dovanos jaukius moteriškus pokalbius prie puodelio mačios ar kakavos.

Stebina netikėtomis vietomis

Renginių #pilateskitur sumanytoja teigia, kad idėja tokiam konceptui kilo spontaniškai, o vos tik ją įgyvendinus, užplūdo mintys dar drąsesniems ėjimams.

Sveikos gyvensenos ir mitybos specialistė bei pilateso mokytoja Gretė Brokienė.

„Viskas prasidėjo šią vasarą, kai išsilaikiau savo pilateso mokytojos licenciją. Tuomet aplankė mintis: „O tai ką dabar daryti?“ Buvo du variantai. Pirmasis: aš tą licenciją pasidedu į stalčių ir kuo daugiau laiko eis, tuo labiau aš bijosiu pradėti ir nežinosiu, ką su ja veikti. Arba antrasis variantas: nieko nelaukti ir imtis kažką organizuoti. Todėl vieną šeštadienio vakarą aš „Instagrame“ parašiau žinutę „story“ formatu ir pakviečiau merginas, kurios nori, kitą dieną, sekmadienio rytą, susitikti Vingio parke, pilateso treniruotėje. Ir užsiminiau, kad paskui, po treniruotės, eisime visos kartu gerti kavos bei mėgausimės geriausiu desertu be kalorijų – moteriškais „pletkais“. Damų tąkart susirinko vos kelios, todėl supratau, kad tokį renginio konceptą verta pratęsti, skiriant pasiruošimui daugiau laiko ir sugalvojant kažką unikalaus. Antroji treniruotė įvyko prie restorano „Rotonda“, Sereikiškių parke, kuriame vėl sportavome, gėrėme kavą, merginoms buvo įteiktos partnerių dovanos. Na, o po šito renginio atsirado dar daugiau drąsos ir nusprendžiau suorganizuoti pilateso treniruotę ant „Radisson Collection Astorija“ pastato stogo, nuo kurio atsiveria nuostabi Vilniaus senamiesčio panorama“, – renginių atsiradimo istorija dalijasi G. Brokienė.

Taip pat skaitykite:  Dietologė įvardijo, kokia žuvis palankiausia sveikatai ir kiek jos reikėtų suvartoti

Nors renginių ciklas #pilateskitur jau spėjo tapti tradicija, G. Brokienė teigia, kad artėjančios treniruotės vieta nustebins net ir tas, kurios jau dalyvavo ankstesniuose susitikimuose. Šį kartą pilateso mylėtojos rinksis į Vilniaus oro uostą ir drauge su lėktuvais kils bei leisis ant kilimėlių.

G. Brokienė.

„Renginiai #pilateskitur jau tapo tradicija, sulaukusia didelio susidomėjimo ir vis įdomesnių bei unikalesnių vietų. Kadangi orai jau atšalo, nusprendžiau, kad metas keltis į vidų. Buvo daug minčių naujoms vietoms, jos realizuosis su kitais renginiais, bet dabar artimiausiu metu laukia Vilniaus oro uostas. Kadangi kiekviena vieta, kurioje organizuoju šiuos renginius, man asmeniškai yra labai brangi, su kiekviena iš jų yra susijusi mano gyvenimo istorija, kurią aš papasakoju per renginį. Vilniaus oro uostas taip pat yra viena iš tų vietų – ten užaugau, ten dirbau, ten išsipildė mano svajonės. Lapkričio 19 d. renginys vyks naujajame konferencijų centre, esančiame VIP terminale, su vaizdu į kylančius ir besileidžiančius lėktuvus, o drauge su jais ir mes grakščiai kilsime bei leisimės ant kilimėlių. Po treniruotės kartu su renginio partneriu, inovatyviu, epigenetiniu, biomedicininiu produktu, kursime savo jaunystės ritualą“, – būsimo renginio detalėmis dalijasi G. Brokienė.

Padeda stiprinti imunitetą

Renginio organizatorė teigia, kad pilateso nauda žmogui – neišmatuojama.

Renginio organizatorė teigia, kad pilateso nauda žmogui – neišmatuojama, o šių treniruočių metodo atsiradimo istorija itin įdomi.

„Pilatesas, kaip metodas, atsirado jau daugiau kaip prieš 100 metų – jį sugalvojo vokietis Džozefas Hubertas Pilatesas. Jis gimė labai ligotas, silpnas, todėl norėdamas sustiprėti praktikavo slidinėjimą, jogą, gimnastiką ir kitas sporto šakas. Džozefas nuo pat vaikystės mėgdavo stebėti laukinius gyvūnus, ypač domėjosi kačių šeimos anatomija ir judesių biomechanika. Analizuodamas juos, vyras sukūrė 34 unikalių pratimų metodiką. Tuo metu šią metodiką jis vadino kontrologija, tik vėliau pratimai buvo imti vadinti pilatesu. Šių treniruočių metu taikomas specialus tarpšonkaulinis-pilvinis kvėpavimas, dėl to labai suaktyvėja limfotaka. Ji yra labai svarbi mūsų imunitetui. Tad pilatesas turi labai daug naudų mūsų sveikatai, o viena iš jų yra imuniteto stiprinimas“, – pasakoja G. Brokienė.

Taip pat skaitykite:  Nuo šventinio stalo – į medikų rankas: kaip negalavimus gydyti namie, o kada būtina skubi pagalba?

Treniruojami gilieji raumenys

Kaip teigia G. Brokienė, pilateso treniruotes mūsų šalyje vis dar gaubia daugybė mitų, kuriuos savo renginiais ji ir tikisi sugriauti.

Pilateso metu išjudinamos visos kūno dalys.

„Mano pagrindinis tikslas yra supažindinti moteris su pilateso metodika. Pas mus Lietuvoje turime labai daug mitų ir stereotipų, teigiančių, kad čia yra neva tik nėščiosioms skirta mankšta ar pagulinėjimas ant kilimėlių. Anaiptol – praktikoje teko turėti ir boksininkų, ir sunkiaatlečių, kuriems po pirmųjų 10 pilateso treniruotės minučių kakta srūva prakaitas. Taip yra dėl to, kad pilateso metu treniruojami vidiniai, gilieji raumenys, kurie įprasto sporto arba kasdienės veiklos metu nefunkcionuoja. Todėl išbandžius pilatesą tu staiga supranti, kad turi daug daugiau raumenų, nei įsivaizdavai“, – tvirtina moteris.

Pilateso mokytoja teigia, kad šios treniruotės itin naudingos šiandieniam žmogui, kuris didelę laiko dalį praleidžia sėdimoje pozicijoje.

„Pilateso metu išjudinamos visos kūno dalys. Šiandieniai žmonės, sėdintys biuruose, yra visiškai „sulūžę“, sukrypę, su skaudančiomis nugaromis ir netaisyklingomis laikysenomis. Pilatesas gali padėti sutvarkyti šias problemas, o svarbiausia tai, kad jo pratimus galima atlikti absoliučiai bet kur ir bet kada. Tam nereikia jokios įrangos ar specialios aprangos, užtenka kilimėlio, todėl žmonės nebeturi kaip pasiteisinti, meluoti sau ir tinginiauti. Moterims pilateso pratimai yra ypač reikalingi. Jie stiprina apatinės nugaros dalies, giliuosius pilvo, liemens bei dubens dugno raumenis. Tai ypač svarbu tiek planuojant nėštumą, tiek pogimdyminiu periodu, o taip pat smarkiai prisideda ir prie seksualinės sveikatos. Noriu edukuoti moteris, kad tai yra paprasta ir lengva, tereikia gerai išmokti techniką. Per renginius visuomet pravedu pamoką, per kurią prajudiname visas kūno dalis – moterys gali išmokti tą pamoką ir paskui kasdien atlikti ją namuose ar bet kokioje joms prieinamoje vietoje“, – sako G. Brokienė.

Taip pat skaitykite:  Dieną nuo mankštos pradedanti Laura Mazalienė: „Anksčiau prioretizavau darbą, bet dabar svarbiausia – gera jausena“

Ir nedidelis sužeidimas gali lemti stabligės išsivystymą – ką svarbu žinoti apie šią pavojingą...

Stabligė – bakterinė liga, kurią sukelia clostridium tetani bakterijos, gyvenančios žolėdžių gyvulių ir žmonių žarnyne bei su išmatomis patenkančios į dirvožemį. Šioms bakterijoms nereikia deguonies, jos atsparios aplinkos veiksniams, pavyzdžiui, karščiui, šalčiui ar saulės...

Užsitęsė skrandžio skausmai? Šeimos gydytojas papasakojo, kodėl jų reikėtų neignoruoti

Ar žinote, koks yra vienas dažniausių negalavimų, dėl kurio pacientai kreipiasi į šeimos gydytoją? Tai – skrandžio jautrumas arba skausmas. Įvairiais simptomais pasireiškiančius skrandžio negalavimus sukelia įvairios priežastys, pavyzdžiui, netinkama mityba ar net nuolat...

Tyrimai parodė, kad tirtuose darželiuose taršos nebėra

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras vakar, 2024 m. kovo 28 d., ir pakartotinai šiandien, kovo 29 d., atliko oro tyrimus 3 Vilniaus lopšeliuose-darželiuose, kurie reprezentuoja visos paveiktos teritorijos pastatus. Kovo 28 d. laboratoriniais tyrimais buvo nustatyta,...

Kovo 17-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Kovo septynioliktoji, sekmadienis, (paskutinė 11-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 288 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Gendvilas, Gendvilė, Gertrūda, Patrė, Patricija, Patricijus, Patrikas, Patris, Patrys, Vita; rytoj: Anzelmas, Eimutė, Eimutis, Einarta, Einartas, Einartė, Einas,...

Populiarėjančios sveikatingumo technologijos

Nuo mobilių programėlių, orientuotų į įvairių ligų prevenciją, iki nešiojamų išmaniųjų įrenginių, skirtų sveikatos rodiklių stebėsenai – skaitmeninės sveikatingumo technologijos per pastaruosius kelerius metus įgijo itin didelį populiarumą. „Samsung Electronics Baltics“ produktų treneris Andrius...

Širdies ritmo sutrikimus galima išgydyti itin moderniu prietaisu

Sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis Lietuvoje išlieka aukštas, o dažniausiai į gydytojus pacientai kreipiasi dėl širdies ritmo sutrikimų, kai jų širdies veikla yra per greita arba priešingai – per lėta. Anot Vilniaus „Kardiolitos klinikų“...

Odos niežulį gali sukelti net patiriamas stresas ar įtampa

Odos niežulys – itin varginantis pojūtis, galintis kilti dėl pačių įvairiausių veiksnių. Dažnai visai nesudėtinga atpažinti jo priežastį, pavyzdžiui, reakciją į vabzdžio įkandimą, tačiau pasitaiko, kad niežulys nepraeina net nesant jokiems matomiems odos pakitimams....

Maudynės lediniame vandenyje: nauda ar pavojingas stresas organizmui?

Maudynės vandens telkiniuose bet kokiu oru tampa savotiška mada – socialinėje erdvėje dažnai galima išvysti ledo eketėse besimaudančius ir tuo besididžiuojančius žinomus Lietuvos žmones. Viešojoje erdvėje taip pat nemažai kalbama ir apie kontrastinio dušo...

Kas slypi už greito papildomų kilogramų atsikratymo: kai kuriems gali būti pavojinga

2017 metais pasibaigus klinikiniams tyrimams ir patvirtinus semagliutido preparatus medicininiam gydymui, II tipo diabetu sergančių žmonių kasdienybė tapo lengvesne. Po kurio laiko pastebėjus šalutinį poveikį – apetito mažėjimą ir svorio kritimą – šie vaistai...

Sjogreno ligos sindromas – tarp išsausėjusios burnos ir akių signalų

Išsausėjusi burna bei akys kartais gali būti ne tik diskomfortą kelianti būklė, bet ir į dar rimtesnes sveikatos problemas progresuojantis simptomas. Sutrikus burnos gleivinės drėkinimui gali išsivystyti odontologinės bei virškinimo ligos, o išsausėjus akims...

Pacientai pas gydytoją privačiose klinikose patenka greičiau nei valstybinėse

Privačiose gydymo įstaigose gyventojai pas gydytoją patenka greičiau nei per mėnesį, tuo metu valstybinėse – tenka laukti 2–3 ar net daugiau mėnesių, rodo Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atlikta gyventojų apklausa. „Eilės...

Vaikas užsikrėtė rota arba noro virusu: kaip jam padėti?

Daugelis tėvelių šaltuoju metų laiku susiduria su situacija, kai darželyje ar mokykloje paplitus noro ar rotavirusinei infekcijai vaiką pradeda varginti vėmimas ir viduriavimas. Domeikavos „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja Odeta Šepetienė pasakoja, kad noro ir...

Ankstyvosios diagnostikos auksinis standartas – radiologiniai tyrimai: kokias kūno vietas jie leidžia ištirti?

Sėslus gyvenimo būdas, fizinio aktyvumo stoka bei visuomenės senėjimas didina ne tik instrumentinių bei laboratorinių, bet ir radiologinių tyrimų poreikį. Būtent jie gydytojui leidžia įvertinti kaulų, kraujagyslių, minkštųjų audinių, vidaus organų veiklą bei sutrikimus...

Vasario 13-oji: vardadieniai

Vasario 13-oji – Užgavėnės, Pasaulinė radijo diena. Vasario tryliktoji, antradienis, (antroji 7-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 321 diena. Savo vardadienius šiandien švenčia Algauda, Algaudas, Benigna, Benignas, Eisra, Kotryna, Loreta, Putaviras, Putviras, Ugnė, Ugnius; rytoj: Gustautas,...
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com