Ketvirtadienis, 28 rugsėjo, 2023
spot_img
spot_img

Lietuvės padės formuoti sveikus mitybos įpročius

Ar jau skaitėte?

Daržovių ir vaisių vartojimas gali būti ne tik sveikas, bet ir modernus bei šiuolaikiškas – būtent tai siekia įrodyti naujojo produkto „Fruttberry“ kūrėjos. Norėdamos padėti gyventojams suvartoti reikiamą kiekį daržovių ir vaisių, lietuvės pristato inovatyvų būdą, leisiantį tai padaryti greičiau ir paprasčiau. Sukūrusios vos per 30 sekundžių paruošiamus daržovių, vaisių ir uogų miltelių mišinius, naujojo produkto kūrėjos siekia, kad kuo daugiau žmonių imtų labiau rūpintis savo sveikata bei gera savijauta.

Idėja, gimusi iš asmeninio poreikio gyventi sveikiau

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) specialistai rekomenduoja per dieną suvalgyti 5 porcijas vaisių ir daržovių, o vienas asmuo jų kasdien turėtų suvartoti bent 400 gramų. Deja, tačiau daugelio Europos šalių, taip pat ir Lietuvos, gyventojai jų suvartoja gerokai mažiau. Atsižvelgdama į šią situaciją, „Fruttberry“ idėjos sumanytoja Paulina Gruodienė nutarė palengvinti gyvenimą tiek sau, tiek kitiems.

Armina Staniulienė ir Paulina Gruodienė.

„Visada domėjausi sveiku gyvenimo būdu. Norėjosi išlaikyti kūno sveikatą, energiją ir tonusą, tačiau dėl greito gyvenimo tempo, kuris diktuoja savo sąlygas ir taisykles, ne visada pavykdavo suvalgyti pakankamą vaisių ir daržovių kiekį. Pradėjau domėtis kitomis alternatyvomis, kurių viena buvo liofilizuoti ir žemoje temperatūroje džiovinti vaisių, uogų, daržovių ir kitų gamtoje natūraliai randamų ingredientų milteliai. Pagamintus kokteilius pamėgau ne tik aš, bet ir mano šeima. Natūralūs vaisiai, daržovės mūsų šeimoje ir toliau yra ypač svarbus bei mėgstamas maistas, tačiau būsiu atvira – jie dažnai kartojasi, pagal sezoniškumą dominuoja vos penketas skirtingų rūšių. Naudojant „Fruttberry“, mūsų šeimai pavyko į dienos racioną įvesti daugiau nei 38 skirtingas vaisių, daržovių, uogų rūšis. Todėl šis produktas atsirado iš poreikio padėti sau ir kitiems žmonėms, kurie taip pat nori būti sveiki, tačiau nespėja, nemoka ar nežino kaip tai galima padaryti“, – pasakoja P. Gruodienė.

Tiesa, „Fruttberry“ kūrimo kelionėje Paulina nebuvo viena. Nuo pat pirmųjų akimirkų produkto idėja patikėjo ir rinkodaros specialistė Armina Staniulienė. Kaip teigia moterys, jas suvienijo bendras tikslas – gyventi sveikiau pačioms ir padėti tai padaryti kitiems.

„Mano kelionė „Fruttberry“ prasidėjo nuo Paulinos skambučio, kurio metu ji norėjo pasikonsultuoti su manimi, kaip su rinkodaros specialiste, apie produkto komunikaciją. Tuo metu produktas buvo pirminėje kūrimo stadijoje. Vos išgirdau pačią idėją, pagalvojau: „WOW, koks nerealus ir naudingas produktas!“ Likau sužavėta, supratau, kad tai yra ateities produktas šiandien ir labai juo patikėjau. Pokalbio metu daug ką aptarėme ir daviau Paulinai patarimų dėl kitų žingsnių. Kelias ateinančias savaites šį pokalbį ir produkto idėją vis nešiojausi mintyse. Po 3 savaičių parašiau Paulinai žinutę su klausimu „Kaip sekasi? Ar pasistūmėjo viskas bent kažkiek?“ Ir pasiteiravau jos, galbūt jai būtų reikalinga partnerė, investuotoja bei bendražygė. Paulina pasakė ,,taip“ ir čia prasidėjo mūsų bendra „Fruttberry“ kelionė“, – sako A. Staniulienė.

Išlaiko maistines vertes iki vienų metų

„Fruttberry“ – analogų Lietuvoje ir Europoje neturintis produktas. Kaip teigia P. Gruodienė, nuo kitų panašaus tipo mišinių, šie skiriasi savo orientacija į kuo didesnį ir įvairesnį daržovių bei vaisių suvartojimą.

„Fruttberry“ yra daržovių ir vaisių derinys su reikiamu kiekiu natūralaus saldumo, skaidulomis bei maistinėmis medžiagomis. Be pridėtinio cukraus, be konservantų, viskas 100 % natūralu, augalinės kilmės. Skirtingai nuo kitų rinkoje esančių produktų, šis yra tikslingai orientuotas į kuo didesnį ir įvairesnį daržovių bei vaisių suvartojimą. Todėl sukūrėme 7 unikalius, kruopščiai atrinktų vaisių ir daržovių mišinius kiekvieno poreikiui. Kiekvieną mišinį sudaro aukštos kokybės liofilizuoti arba žemoje temperatūroje džiovinti ingredientai, kurie yra išsaugoję visas maistines medžiagas bei skonį, sumalti ir supakuoti taip, kad būtų galima jais mėgautis tada, kai to labiausiai reikia. Kiekvienas gali rasti savo mėgstamą skonį ar naudoti septynių dienų (savaitės) mišinių komplektą, kuriame yra net 38 skirtingi vaisiai ir daržovės. Be to, tai yra „ready to use“ produktas, kurį galima patogiai pasiimti su savimi. Nereikia jokio maišytuvo ar šaldytuvo, tad lengviau būti ir negali. Tereikia atidaryti pakelį, suberti mišinį, jį suplakti ir mėgautis dienos vaisiais bei daržovėmis“, – teigia P. Gruodienė.

Moteris priduria, kad „Fruttberry“ taip pat yra ir yra „zero waste“ produktas (be atliekų), kadangi mišinukai gaminami iš liofilizuotų arba žemoje temperatūroje džiovintų ingredientų, kurie suteikia realią galimybę žymiai sumažinti maisto švaistymą tiek tiekimo grandinėje, tiek su vartotojais. Ingredientai išlaiko savo skonį ir maistines vertes nepridedant jokių konservantų net iki vienų metų.

Sveikai maitintis turi būti paprasta

Kaip pasakoja A. Staniulienė, produktas buvo kuriamas orientuojantis į šiuolaikinį, pasaulietišką, nuolat skubantį žmogų, kuriam svarbu jo fizinė bei emocinė sveikata, kokybiški gyvenimo pasirinkimai. Moteris sako, kad produktu nori pasiųsti visiems žinutę, jog sveiki gyvenimo įpročiai yra suformuojami.

„Fruttberry“ yra šiuolaikiškas būdas vis greitėjančiame pasaulyje lengvai, stilingai ir kokybiškai palaikyti sveiką mitybos balansą, suvartojant reikiamą kiekį daržovių bei vaisių. Tai patogus produktas, kuris gali su tavimi keliauti bet kur. Dar viena jo stiprybė – universalumas. Jis turi platų panaudojimo spektrą, maišant su vandeniu, augaliniu gėrimu, jogurtu, košėmis ir pan. Tai tik fantazijos ir skonio reikalas. Žiūrint platesniu mastu, norime edukuoti visuomenę ir padėti formuoti sveikesnius mitybos įpročius. Iki „Fruttberry“ aš ir pati nežinojau, kad rekomenduojama PSO vaisių ir daržovių norma yra 400 gramų – 5 porcijos per dieną. Tad svarbu edukuoti žmones, padėti jiems maitintis sveikiau bei auginti sveikesnę vaikų kartą“, – sako A. Staniulienė.

Arminai antrina ir P. Gruodienė, kuri tikisi, kad „Fruttberry“ galės palikti gilų įspaudą visuomenės sveikatos gerinimo kelyje.

„5 porcijos daržovių ir vaisių per dieną padeda stiprinti imuninę sistemą, gerina širdies bei protinę veiklą, normalizuoja virškinimo sistemą. Tad kyla klausimas – jeigu vaisių ir daržovių valgymas daro tokią didelę naudą žmogaus organizmui, kodėl tik 6 proc. Lietuvos ir 12 proc. ES gyventojų kasdien suvartoja rekomenduojamą normą? Būkime atviri, tam reikia laiko, juos sunku paruošti, rasti, ypač ne sezono metu, jie greitai genda ir ne visada yra skanūs. Norime tikėti, kad „Fruttberry“ padės kasdien greitai ir patogiai suvartoti didelę įvairovę bei rekomenduojamą porciją vaisių ir daržovių. Sveika mityba turi būti kuo paprastesnė. Todėl ir „Fruttberry“ šūkis yra „Make healthy simple“, – tvirtina P. Gruodienė.

Svarbu nepamiršti ir šviežių daržovių bei vaisių

Suvartojus vieną „Fruttberry“ pakelį, gaunama 2,5 iš 5 reikiamos daržovių ir vaisių dienos normos. Kaip teigia viena įkūrėjų, toks kiekis pasirinktas todėl, kad itin svarbu, jog žmonės nepamirštų valgyti ir šviežiai nuskintų gėrybių.

„Fruttberry“ tikslas – padėti žmogui suvartoti reikiamą kiekį, nes tai padaryti nėra paprasta. Ypač svarbu, kad žmonės taip pat valgytų natūralius vaisius ir daržoves, o likusią dalį galima gauti vartojant mūsų mišinius. Todėl ir buvo pasirinkta 2,5 iš 5 reikiamos vaisių ir daržovių dienos normos“, – pasakoja P. Gruodienė.

Moteris priduria, kad produkto gamybai naudojamas liofilizavimo metodas ypatingas tuo, kad jo metu išsaugomos visos vertingos daržovėse ir vaisiuose esančios medžiagos bei vitaminai.

„Mišinukus sudaro ypač atsakingai ir kruopščiai atrinkti, tarpusavyje suderinti bei natūraliai gamtoje randami ingredientai miltelių pavidalu. Liofilizavimo metodas yra idealus konservavimo būdas, kai džiovinimo metu išgarinus visą vandenį (šviežiuose vaisiuose ir daržovėse jis sudaro apie 90 proc. visos masės) vitaminų bei kitų naudingų medžiagų koncentracija produkte padidėja iki dešimties kartų. Tad tai idealus būdas mažoje porcijoje turėti didelį vitaminų ir kitų naudingų medžiagų kiekį. Atsižvelgiant į tai, galime sakyti, kad vienoje „Fruttberry“ porcijoje yra net 200 gramų šviežių produktų“, – teigia P. Gruodienė.

Planuose – ir užsienio rinka

Įkūrėjos džiaugiasi, kad naujasis produktas jau spėjo susilaukti daug dėmesio ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Gegužės 16–18 dienomis „Fruttberry“ komanda dalyvavo Varšuvoje vykusioje maisto parodoje „Warsaw Food Expo 2023“, kurios metu į lietuvaičių sukurtą produktą krypo daugelio lankytojų akys.

„Parodoje susilaukėme labai daug dėmesio. Žmonės aktyviai domėjosi, klausinėjo, norėjo išbandyti „Fruttberry“. Labai smagu, kad atkreipėme ir įvairių platintojų iš Europos bei Azijos dėmesį. Tikimės, kad tai padės žengti žingsnį ir į užsienį, pasiūlyti produktą platesnėms rinkoms“, – džiaugėsi A. Staniulienė.

Lietuvoje susirgimo erkiniu encefalitu atvejų skaičius yra didžiausias visoje Europoje

Susirgimų erkiniu encefalitu skaičius Lietuvoje yra didžiausias Europoje, skelbia Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro 2022 m. ataskaitos duomenimis, Lietuvoje vidutinis sergamumas erkiniu encefalitu tenka 24,3 atvejams iš 100...

Gydytojas Valerijus Morozovas ramina mamas: visai normalu, jei jūsų vaikas lengvai sirguliuoja apie dešimt...

Dar net nespėjus atšalti ir atkeliauti drėgniems vėjuotiems orams, darbuose padaugėjo čiaudinčių ir nosis varvinančių kolegų, mažesni jų vaikai irgi jau ima sirguliuoti. Nors daugeliui atrodo, kad slogų sezonas atėjo per anksti, gydytojas Valerijus...

Eilė plyšusio menisko operacijai – dveji metai: kaip pas gydytoją patekti greičiau

Pacientai piktinasi, jog didžiosiose Lietuvos ligoninėse dažnai plyšusio menisko gydymo operacijos tenka laukti net iki dviejų metų. O kartais ir dar ilgiau. Todėl patyrusieji kelio sąnario traumą yra priversti kentėti skausmus arba rinktis mokamas...

Tik trečdalis Lietuvos vaikų gali pasigirti sveikais dantimis: odontologė pataria, kaip juos prižiūrėti

Pasak specialistų, Lietuvos vaikų dantų būklė gerėja, tik labai pamažu: gydytoja odontologė Kristina Starovoitovienė sako, kad tėvai daro kelias svarbias klaidas: vaikų dantukų sveikata susirūpina tik tada, kai prireikia pažymų į darželį ar mokyklą,...

Istorija iš gyvenimo: prostatos vėžys neaplenkia ir stipriausių

59-erių kaunietis Algirdas Jakimavičius atviras – jei galėtų laiką atsukti atgal, į savo sveikatą žiūrėtų kitaip. Prieš kelerius metus prostatos vėžiu susirgęs, jos operaciją patyręs vyras šiandien pasakoja, kaip ir daugelis, į pirmuosius organizmo...

Kaip po nerūpestingo vasaros sezono atgauti gerą fizinę formą?

Pasibaigus vasaros sezonui daugelis iš mūsų susiduria su nerūpestingų atostogų ir dinamiško gyvenimo ritmo pasekmėmis. Tačiau gera žinia ta, kad po vasaros sezono susigrąžinti sportinę formą yra gana nesudėtinga, jei tik nuosekliai laikysitės savo...

Neprisidėkite į krepšį bet ko: kuo grybaujant gali praversti jūsų telefonas?

Rudens sezonu išmanusis įrenginys tampa nepamainomu ir grybautojams. Telefono ekrane nepatyrę grybų mylėtojai gali pasitikrinti grybų rūšis, pažinti kitus augalus, o bet kuriam grybautojui nepasiklysti praverčia žemėlapių programėlės. Tiesa, ekspertas pataria kai kuriais nustatymais...

Gydytoja akušerė-ginekologė paneigia vyraujančius mitus apie kontraceptines priemones

Nors visuomenė yra pakankamai gerai informuota apie platų kontraceptinių priemonių spektrą, jos yra pakankamai gerai prieinamos ir vartojamos daugelio moterų, vis dar vyrauja tam tikri mitai, dėl kurių rinktis šias priemones yra vengiama. Dažniausiai...

Gydytoja dietologė: sultis vaikams galima gerti, tik svarbi viena taisyklė

Vaikų šventė dažniausiai neįsivaizduojama be ryškiaspalvių sulčių, kurios ne tik puošia stalą, bet ir praturtina šventiško maisto racioną vitaminų gausa. Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, pirmenybę reikėtų teikti šviežiai spaustoms sultims. O prekybos...

Koronaviruso statistika: 10 naujų susirgimų, mirė vienas žmogus

Praėjusią parą, rugpjūčio 26-ąją, koronaviruso infekcija patvirtinta 10 žmonių. 2 iš jų susirgo pakartotinai, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Šeštadienį nuo koronaviruso mirė vienas žmogus. Nuo pandemijos pradžios bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 9696. Kaip...

Atostogų sezono pabaiga: kaip neiššvaistyti gerų emocijų ir į darbus grįžti be streso?

Vasara, o tuo pačiu ir atostogų metas, artėja prie pabaigos, todėl daugeliui tenka galvoti apie grįžimą iš kurortų, paplūdimių ir kelionių į darbus. Po ilgesnio poilsio laikotarpio, kelionių įspūdžių ir bendros atsipalaidavimo būsenos sklandžiai...

Gyvūnams vis dar nustatoma trichineliozė, šviežią mėsą derėtų pirkti tik iš žinomų prekybos vietų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) įspėja, kad gyvūnams vis dar nustatoma trichineliozė. Pasak tarnybos, norint nesusirgti šia parazitine liga, šviežią mėsą derėtų įsigyti tik iš žinomų prekybos vietų. „Trichineliozė sukelia ne tik ekonominius nuostolius...

Ką svarbu žinoti apie vieną maistingiausių kruopų, plius duonos receptas

Grikiai – išskirtinės kruopos, pasižyminčios daugybe sveikatai palankių savybių bei tūkstantmečius siekiančia kultūrine istorija. Pradėtos auginti Himalajų regione, dėl gebėjimo augti atšiauriomis klimato sąlygomis ir skurdžiame dirvožemyje iki šiol šios kruopos nepraranda populiarumo ir...

Kurios šparaginės pupelės sveikesnės – žalios ar geltonos? Jų skirtumai – ne tik naudingose...

Šparaginės pupelės yra vienos skaniausių ankštinių daržovių. Pigios, sveikos, nekaloringos ir labai lengvai paruošiamos. Tačiau ar žinote, kuo skiriasi geltonos ir žalios šparaginės pupelės? Prekybos tinklo „Iki“ daržovių ir vaisių skyriaus darbuotoja Jolanta Sabaitienė...
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com